Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vlak Lemkin připomněl genocidu

Vlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023

České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o zabránění a trestání zločinu genocidy Valným shromážděním OSN z roku 1948 a při putování republikou má šířit odkaz polského právníka židovského původu Rafaela Lemkina, autora pojmu genocidy a Úmluvy OSN.

Vlak Lemkin připomněl genocidu

Tvoří ho čtyři speciálně upravené nákladní vagony, které postupně na nádražích v Praze, Kolíně, Rakovníku a Ústí nad Labem na Střekově nabídnou veřejnosti multimediální výstavu i vzdělávací aktivity. Ve vagonech se veřejnost seznámí s neobyčejným životním příběhem Lemkina a motivy a okolnostmi vzniku pojmu genocida. Smyslem projektu je zabránit politickým a sociálním tendencím, které prostřednictvím rasisticky či a antisemitsky zaměřených skupin a hnutí posilují nárůst nenávisti a násilí ve společnosti. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

Pantografy čeká poslední měsícPantografy čeká poslední měsíc

9.7.2024 - Velké rozloučení s elektrickými jednotkami řady 460 se sice uskutečnilo už letos v dubnu, poslední provozní nasazení své kariéry však zažívají teprve nyní v souvislosti s rekonstrukcí trati mezi Opavou a Krnovem. »

Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah

7.7.2024 - Speciální překvapení nachystaly České dráhy pro fanoušky železnice a hokeje. Na počest světových šampionů ČD polepily lokomotivu Vectron, která se oblékla do mistrovského zlatého nátěru s nápisem „Hoši, děkujem“. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika