Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ve vlacích ČD se stále častěji objevují přebalovací pulty

Ve vlacích ČD se stále častěji objevují přebalovací pulty

1.3.2016 – autor: REDAKCE

Cestování s miminky po železnici je stále snazší. Moderní vlaky postupně vybavujeme sklopnými přebalovacími pulty. Ten je umístěn na rozlehlé bezbariérové toaletě. České dráhy tuto praktickou pomůckou instalovaly už do 568 vozů, které obsluhují několik tisíc spojů denně. Bezbariérový nástup i s kočárkem pak umožnuje skoro 450 elektrických a motorových jednotek nebo vozů v různých částech ČR od Aše po Mosty u Jablunkova.

Ve vlacích ČD se stále častěji objevují přebalovací pulty

V těchto vozidlech jsou vytvořeny také široké prostory pro pohodlné umístění kočárků, stejně jako v řadě modernizovaných osobních vagónů. Cestujícím s ratolestmi slouží také vyhrazené dětské oddíly nebo místa ve 379 dálkových vlacích a dětská kina v 38 spojích, například ve vlacích mezi Prahou a Ostravou nebo v railjetech z Prahy do Brna a Břeclavi. Na frekventovaných linkách dráhy využívají modernizované vozy, kde jsou i větší rozkládací stoly a elektrické zásuvky pro napájení drobné elektroniky.

„Cestování maminek se svými potomky je dnes mnohem snazší, než tomu bylo před dvaceti lety. Součástí moderních vlaků jsou totiž prostory pro umístění kočárků, sklopné přebalovací pulty nebo vyhrazené oddíly či místa pro cestující s dětmi. Mnoho souprav regionálních i dálkových vlaků je nízkopodlažních, takže maminkám s kočárky při nástupu do vlaku nebrání žádné překážky ani schody,“ řekl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za úsek osobní dopravy.  


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.75

Další články této rubriky

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 - Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských… »

Lidem slouží nová stanice i podchodLidem slouží nová stanice i podchod

6.10.2021 - Cestující mohou od 24. září využívat novou stanici Praha-Zahradní Město. Ta je součástí vybudovaného přestupního terminálu. Stanice se stejně jako zastávka Praha-Eden nachází na traťové přeložce, kterou Správa železnic… »

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika