Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ve vlacích ČD se stále častěji objevují přebalovací pulty

Ve vlacích ČD se stále častěji objevují přebalovací pulty

1.3.2016 – autor: REDAKCE

Cestování s miminky po železnici je stále snazší. Moderní vlaky postupně vybavujeme sklopnými přebalovacími pulty. Ten je umístěn na rozlehlé bezbariérové toaletě. České dráhy tuto praktickou pomůckou instalovaly už do 568 vozů, které obsluhují několik tisíc spojů denně. Bezbariérový nástup i s kočárkem pak umožnuje skoro 450 elektrických a motorových jednotek nebo vozů v různých částech ČR od Aše po Mosty u Jablunkova.

Ve vlacích ČD se stále častěji objevují přebalovací pulty

V těchto vozidlech jsou vytvořeny také široké prostory pro pohodlné umístění kočárků, stejně jako v řadě modernizovaných osobních vagónů. Cestujícím s ratolestmi slouží také vyhrazené dětské oddíly nebo místa ve 379 dálkových vlacích a dětská kina v 38 spojích, například ve vlacích mezi Prahou a Ostravou nebo v railjetech z Prahy do Brna a Břeclavi. Na frekventovaných linkách dráhy využívají modernizované vozy, kde jsou i větší rozkládací stoly a elektrické zásuvky pro napájení drobné elektroniky.

„Cestování maminek se svými potomky je dnes mnohem snazší, než tomu bylo před dvaceti lety. Součástí moderních vlaků jsou totiž prostory pro umístění kočárků, sklopné přebalovací pulty nebo vyhrazené oddíly či místa pro cestující s dětmi. Mnoho souprav regionálních i dálkových vlaků je nízkopodlažních, takže maminkám s kočárky při nástupu do vlaku nebrání žádné překážky ani schody,“ řekl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za úsek osobní dopravy.  


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.75

Další články této rubriky

Ministerstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidelMinisterstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidel

19.3.2023 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Podpora přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a rezort ji vyhlašuje… »

Verdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce rokuVerdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce roku

17.3.2023 - Rozhodnutí o budoucnosti železničního mostu přes Vltavu mezi pražským Podskalím a Smíchovem by podle ministra dopravy Martina Kupky mělo padnout do konce roku. Most je dlouhodobě ve špatném stavu. »

Zaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhováníZaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhování

15.3.2023 - Administrativní zaměstnanci Českých drah v Hradci Králové se v brzké době přemístí do nových prostor. Stěhovat se budou ze svého stávajícího sídla ve výpravní budově nádraží do v současnosti nevyužívaného objektu v majetku… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika