Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ve vlacích ČD se opět předčítalo

Ve vlacích ČD se opět předčítalo

16.10.2019 – autor: JOSEF HOLEK Foto: ŠKOLA MICHAEL

Příměstské vlaky v okolí Prahy se v polovině září staly dějištěm literárního festivalu Čtení ve vlaku. Cestující se opět mohli při už šestém ročníku akce setkat s řadou zajímavých českých autorů a autorek, kteří během jízdy představili ukázky ze svých děl.

Ve vlacích ČD se opět předčítalo

Hlavním cílem festivalu je rozvíjet čtenářskou gramotnost žáků a studentů ve spojení s jízdou vlakem. Autorská čtení si mohli vyslechnout lidé, kteří cestovali zhruba ve třicítce regionálních spojů ČD směrem do Berouna, Benešova, Nymburka, Kolína nebo Kralup nad Vltavou. Čekala na ně pestrá paleta literárních žánrů, na své si přišli i fanoušci fantastické literatury, kteří měli příležitost poslechnout si přední zástupce tohoto žánru Pavla Renčína a Františka Kotletu. Dále se například prezentovali Josef Formánek, Halina Pawlowská, Blanka Hošková, Lidmila Kábrtová, Emil Hakl, Simona Votyová, Michala Jendruchová a další. Festival pořádala škola Michael ve spolupráci s Vysokou školou kreativní komunikace a Českými drahami


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika