Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ve Studénce časem mimoúrovňově

Ve Studénce časem mimoúrovňově

14.8.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Centrální komise Ministerstva dopravy ČR během prázdnin posoudí a poté schválí projekt nového mimoúrovňového křížení na místě dnešního přejezdu ve Studénce na severní Moravě. SŽDC současně zpracovala i dokumentaci k územnímu rozhodnutí, kterou předložila k vyjádření stavebnímu úřadu.

Ve Studénce časem mimoúrovňově

Zrušení problematického přejezdu, kde se před třemi lety stala jedna z nejtragičtějších nehod na tuzemské železnici, se dosáhne vybudováním podjezdu pod tratí a stavbou nové silnice pro kamiony. Přejezd ve Studénce je jedním z osmi přejezdů, u kterých správce infrastruktury připravuje jejich přeměnu na mimoúrovňové křížení a vyřizuje dopravně-územní rozhodnutí. Příprava získání stavebního povolení a výběr zhotovitele veřejné zakázky může ale trvat i několik let. Kromě změny územního plánu města Studénky, kterou bude na svém zasedání projednávat zastupitelstvo ve druhé polovině letošního roku, zbývá SŽDC ještě získat souhlas k vykoupení osmi pozemků, které patří dvěma soukromým majitelům. V případě hladkého průběhu projektové přípravy a všech nezbytných legislativních úkonů by mohli stavbaři začít pracovat v průběhu roku 2020.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Na noční hlídce s bezpečnostní agenturouNa noční hlídce s bezpečnostní agenturou

20.7.2020 - České dráhy musejí před nenechavci a vandaly chránit nejen svá železniční vozidla, ale i řadu nemovitostí. Například části nádraží. A zvláště skladové prostory se někdy stávají rejdištěm bezdomovců a narkomanů. Na jednu… »

Jaroměř získala nový terminál i nádražíJaroměř získala nový terminál i nádraží

17.7.2020 - Východočeská Jaroměř, která je důležitou železniční křižovatkou v Královéhradeckém kraji, dostane v červenci postupně k dispozici nejen dvě zbrusu nová ostrovní nástupiště, ale i nový terminál autobusové dopravy, který se… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika