Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Plzni jednali zástupci Asociace krajů ČR

V Plzni jednali zástupci Asociace krajů ČR

31.12.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Jednání Asociace krajů České republiky se na konci listopadu zúčastnil Radek Dvořák, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod.

V Plzni jednali zástupci Asociace krajů ČR

V plzeňském Park hotelu při své prezentaci shrnul výsledky jednání s jednotlivými krajskými úřady o zajištění dopravní obslužnosti a dále informoval o hlubším zapojení ČD do krajských integrovaných dopravních systémů. Při svém vystoupení připomněl i téma modernizace vozidel pro regionální dopravu a nákup zcela nových. V případě obnovy techniky navíc upozornil, že i přes velký investiční apetit ČD jsou počty objednávek nových vozidel poměrně nízké. Kraje je zkrátka nepožadují. Krátce se zmínil i o investicích do vozidel určených pro dálkovou dopravu – hovořil například o aktuálně vyráběných 50 osobních vozech. Prezentace se dotkla i dalšího, pro cestující velmi významného tématu – odbavení. Dvořák zdůraznil, že v tomto směru udělaly ČD velký krok vpřed, a připomněl, že firma používá nejmodernější technologie, například velmi oblíbenou mobilní aplikaci Můj vlak.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Ministerstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidelMinisterstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidel

19.3.2023 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Podpora přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a rezort ji vyhlašuje… »

Verdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce rokuVerdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce roku

17.3.2023 - Rozhodnutí o budoucnosti železničního mostu přes Vltavu mezi pražským Podskalím a Smíchovem by podle ministra dopravy Martina Kupky mělo padnout do konce roku. Most je dlouhodobě ve špatném stavu. »

Zaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhováníZaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhování

15.3.2023 - Administrativní zaměstnanci Českých drah v Hradci Králové se v brzké době přemístí do nových prostor. Stěhovat se budou ze svého stávajícího sídla ve výpravní budově nádraží do v současnosti nevyužívaného objektu v majetku… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika