Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

5.12.2023

České dráhy od společnosti Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu již osmý vlak RegioPanter řady 640.2. Nová jednotka určená pro tratě Olomouckého kraje nese označení 640.214. Poprvé jednotka vyjela 15. listopadu ráno na osobním vlaku z Olomouce do Šumperka.

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

Dopravce objednal u Škody Group celkem 27 nových třívozových jednotek RegioPanter. Počet dodaných vlaků do Olomouckého kraje se tak přiblížil třetině. Všechny budou uvedeny do provozu do jara 2024. Nahradí starší soupravy z klasických vozů s lokomotivou a elektrické jednotky řady 460 přezdívané Tornádo na všech páteřních tratích v regionu a také v severní části Zlínského kraje. Nové vlaky nabídnou na elektrifikovaných tratích bezbariérové cestování, možnost připojení k palubní wi-fi síti nebo napájení cestovní elektroniky prostřednictvím USB konektorů či palubní sítě 230 V 50 Hz. Díky tomu lze ve vlaku surfovat na internetu, sledovat filmy, seriály, vyřizovat e-maily a dělat řadu dalších činností, které jízda autem neumožňuje. RegioPantery nabídnou cestujícím v regionu více než 6 300 míst k sezení v celkem 81 klimatizovaných vozech. Délka všech vlaků dodaných do Olomouckého kraje by v případě jejich spojení dosáhla více než 2,1 kilometru.    


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika