Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V létě se bude jezdit z Popradu až do Krakova

V létě se bude jezdit z Popradu až do Krakova

29.1.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na základě vzájemné dohody firmy Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a Malopolských železnic (Koleje Małopolskie) je na letošní letní sezonu naplánován společný provoz mezi Popradem a malopolskou metropolí Krakovem

V létě se bude jezdit z Popradu až do Krakova

V plánu jsou dva páry víkendových vlaků ZSSK z Popradu přes Plaveč do polské stanice Muszyna, kde bude zajištěn okamžitý přestup do polského vlaku. Ranní spoj z Popradu bude směřovat do lázeňského města Krynice, odkud se bude vracet navečer, druhý naopak pojede o půl čtvrté odpoledne z Popradu až do Krakova, odkud je zpáteční spoj naplánován ráno na tři čtvrtě na šest. Na slovenské straně, a to až do Muszyny, budou dopravu zajišťovat nízkopodlažní motorové jednotky řady 840, které byly vyrobeny v ŽOS Vrútky v kooperaci se švýcarským Stadlerem. Polská strana vypraví do Krynice a Krakova podobné jednotky typu Impuls, vyrobené společností Newag.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika