Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V létě se bude jezdit z Popradu až do Krakova

V létě se bude jezdit z Popradu až do Krakova

29.1.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na základě vzájemné dohody firmy Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a Malopolských železnic (Koleje Małopolskie) je na letošní letní sezonu naplánován společný provoz mezi Popradem a malopolskou metropolí Krakovem

V létě se bude jezdit z Popradu až do Krakova

V plánu jsou dva páry víkendových vlaků ZSSK z Popradu přes Plaveč do polské stanice Muszyna, kde bude zajištěn okamžitý přestup do polského vlaku. Ranní spoj z Popradu bude směřovat do lázeňského města Krynice, odkud se bude vracet navečer, druhý naopak pojede o půl čtvrté odpoledne z Popradu až do Krakova, odkud je zpáteční spoj naplánován ráno na tři čtvrtě na šest. Na slovenské straně, a to až do Muszyny, budou dopravu zajišťovat nízkopodlažní motorové jednotky řady 840, které byly vyrobeny v ŽOS Vrútky v kooperaci se švýcarským Stadlerem. Polská strana vypraví do Krynice a Krakova podobné jednotky typu Impuls, vyrobené společností Newag.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika