Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Hlinsku funguje nový terminál

V Hlinsku funguje nový terminál

19.8.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na začátku července začal v Hlinsku v Čechách v Pardubickém kraji sloužit cestujícím zcela nový dopravní terminál, který je umístěný v těsné blízkosti železničního nádraží. Právě sem přijíždí celá řada osobních a spěšných vlaků Českých drah, které zajišťují provoz na přilehlé trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu.

V Hlinsku funguje nový terminál

Investicí za více než 46 milionů korun získalo město Hlinsko poprvé v historii plnohodnotné autobusové nádraží se čtyřmi odjezdovými stáními. Součástí této velké investice, kterou podpořila evropská dotace, je také parkoviště pro osm desítek automobilů, stání taxislužby, místa na rychlé zaparkování typu K+R nebo i rekonstrukce Nádražní ulice a napojení na železniční nádraží. Součástí nového terminálu je moderní informační systém, který uvádí odjezdy nejen samotných regionálních autobusů, ale současně i vlaků Českých drah. Zajímavou novinkou je nejen dvanáct uzamykatelných boxů na jízdní kola za symbolickou denní taxu, ale i retenční nádrž na zadržování dešťové vody, kterou město použije na zalévání zeleně.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenciVUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

8.12.2022 - Bratislava hostila 3. a 4. listopadu první den historicky první Česko-slovenskou železniční konferenci. Sešli se zde odborníci z oboru, zástupci dopravních institucí obou zemí i hlavní subjekty v podnikání v segmentu kolejových… »

Začíná prodej knižních jízdních řádů IDSOKZačíná prodej knižních jízdních řádů IDSOK

6.12.2022 - Prodej knižních jízdních řádů Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) pro rok 2022/2023 začne 7. 12. 2022. K zakoupení je k dispozici celkem pět oblastních jízdních řádů pro Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko,… »

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika