Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Chodově vyrůstá nová nádražní budova

V Chodově vyrůstá nová nádražní budova

26.8.2022

Správa železnic uzavřela smlouvu na novostavbu výpravní budovy ve stanici Chodov na Karlovarsku. Stavební práce provede za cenu 34,5 milionu korun společnost STRABAG Rail. Nová budova bude umístěna nedaleko vstupu do podchodu, vybudovaného v rámci modernizace nástupišť.

V Chodově vyrůstá nová nádražní budova

Na místě současného nádraží vznikne točna a stání pro autobusy. Stavba je spolufinancovaná EU z Nástroje pro oživení a odolnost. Práce by měly začít v průběhu srpna, jejich dokončení se předpokládá v říjnu příštího roku. Současný objekt ve stanici Chodov je ve špatném stavu, provozní náklady jsou příliš vysoké. Součástí nové jednopodlažní nádražní budovy bude prostorná odbavovací hala s bezbariérovým přístupem. Uvnitř vzniknou pokladny, toalety, osvětlení a informační systém. Zároveň se vybuduje parkoviště P+R včetně stání pro motocykly a stání typu K+R u technologického objektu. V místě dnešního objektu nádraží vznikne zastávka náhradní autobusové dopravy a točna autobusů. Stavba naváže na už dokončenou modernizaci nástupišť, na která je přístup podchodem.  


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 1

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika