Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / V Brně opraví odjezdovou halu

V Brně opraví odjezdovou halu

19.7.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Hlavní nádraží v jihomoravské metropoli čeká nejen oprava prvního nástupiště, které jako jediné neprošlo v takzvaných průběžných kolejích rekonstrukcí, ale také odjezdové haly, která je nyní vyklizená a mimo odjezdové tabule zcela zeje prázdnotou.

V Brně opraví odjezdovou halu

První nástupiště bude v době rekonstrukce zcela mimo provoz, což je možné díky celoroční výluce ve stanici Brno hlavní nádraží, kam zajíždějí pouze regionální vlaky nebo rychlíky začínající, případně končící svou jízdu v Brně. Všechny průběžné spoje jsou aktuálně vedeny odklonem přes Dolní nádraží. Stavbaři si materiál k prvnímu peronu budou moci dovážet pouze po kolejích ze směru od stanice Brno-Židenice, což je sice poněkud komplikované, ale s ohledem na současnou rozestavěnost brněnského uzlu je to jediné možné řešení. Ještě letos bude navíc odjezdová hala zkultivována a po opravě by měla být světlejší a nabízet cestujícím více volného prostoru, neboť by tam měly zůstat pouze pokladny Českých drah.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.88

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika