Železničář / Zpravodajství / V apce Můj vlak lze koupit i jízdenky IDS Ústeckého kraje
V apce Můj vlak lze koupit i jízdenky IDS Ústeckého kraje
29.1.2025
České dráhy ve spolupráci s Ústeckým krajem zavádějí další funkci do mobilní aplikace ČD Můj vlak. V její nové verzi je možné si od 18. prosince zakoupit vybrané jízdenky integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Pro vyhledaná spojení jsou nově nabízeny i všechny autobusové spoje včetně MHD zahrnutých do systému DÚK.

Snadno si tak koupíte jízdenku pro cestu autobusem a návazným vlakem, nejen po Ústeckém kraji, ale třeba i na druhý konec ČR. V prodeji jsou jednotlivé jízdenky DÚK s automatickou aktivací dle vyhledaného spojení a jednodenní síťové jízdenky DÚK, které je možné koupit i přímo bez vyhledání spojení. Jízdenka DÚK je v aplikaci Můj vlak prezentována stejným způsobem jako v aplikaci DÚKapka, takže jízdenku snadno zkontrolují řidiči autobusů nebo revizoři MHD. Oproti běžným jízdenkám ČD na vlak je u jízdenek Dopravy Ústeckého kraje změna v tom, že jsou pevně vázány na zařízení, ve kterém byly zakoupeny, tedy například na konkrétní mobilní telefon a není možné je zobrazit na jiném zařízení či vytisknout. Proto jsou jízdenky DÚK k dispozici právě jen v aplikaci Můj vlak a nelze je zakoupit v e-shopu ČD.
České dráhy tak v aplikaci Můj vlak rozšiřují on-line prodej jízdenek integrovaných dopravních systémů s možností nákupu jízdenky na celou cestu "z domu do domu". Už delší dobu je možné v aplikaci Můj vlak zakoupit jízdenky Integrované dopravy Plzeňského kraje – IDPK (vlaky, autobusy a MHD), Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje – IDS JMK (zatím pouze vlaky a MHD Brno), Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje – ODIS (vlaky) a Integrované dopravy Zlínského kraje – IDZK (vlaky).
Dodavatelem technického řešení pro on-line odbavení ČD je společnost CHAPS ze skupiny ČD – Informační systémy.
Další články této rubriky
V Ústí nad Labem vyjel první trolejbus ve speciálním polepu
12.3.2025 - Součástí nové kampaně Českých drah s heslem „Milujeme vlaky. Zamilujte si je taky.“, která cílí na propagaci cestování vlakem se speciálním důrazem na nové jednotky ComfortJet, je kromě běžnějších i méně obvyklých… »
Výstavba stanice Praha-Bubny ovlivní provoz linek S4 a R44
10.3.2025 - V souvislosti s výstavbou nové stanice Praha-Bubny a pokračujících prací na Masarykově nádraží je od 3. března do 1. srpna 2025 omezen provoz na trati 091 Praha – Kralupy nad Vltavou v úseku Praha-Masarykovo nádraží –… »
Středočeský kraj a Praha vypsaly obří soutěž na provoz vlaků
6.3.2025 - Středočeský kraj a hlavní město Praha zveřejnily parametry soutěže na provoz elektrických vlaků v systému Pražské integrované dopravy od prosince 2029. Zadavatelé předpokládají, že zakázka dosáhne hodnoty téměř 142 miliard… »