Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ústřední technický archiv je v nových prostorech

Ústřední technický archiv je v nových prostorech

29.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy v minulých dnech dokončily přesun svého Ústředního technického archivu (ÚTA) z Nymburka do pražského Depa kolejových vozidel, provozní jednotky Praha Jih. Důvodem přesunu bylo dokončení záměru centralizace dokumentů – v archivu jsou především výkresy a schémata všech lokomotiv a vozů, které Skupina ČD má ve stavu a využívá je.

Ústřední technický archiv je v nových prostorech

ÚTA se tak dostal do centra depa coby technického orgánu řešícího opravy vozidel a odsud je možno rovněž také potřebnou dokumentaci poskytnout jiným specializovaným pracovištím. Budovu v nymburské Boleslavské ulici začali pracovníci ČD vystěhovávat ve druhé polovině června, s pracemi byli hotoví na konci srpna. ÚTA tedy nově sídlí v příznivějším místě a původní budovu tak bude možno coby zbytný majetek ČD prodat.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika