Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ústřední technický archiv je v nových prostorech

Ústřední technický archiv je v nových prostorech

29.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy v minulých dnech dokončily přesun svého Ústředního technického archivu (ÚTA) z Nymburka do pražského Depa kolejových vozidel, provozní jednotky Praha Jih. Důvodem přesunu bylo dokončení záměru centralizace dokumentů – v archivu jsou především výkresy a schémata všech lokomotiv a vozů, které Skupina ČD má ve stavu a využívá je.

Ústřední technický archiv je v nových prostorech

ÚTA se tak dostal do centra depa coby technického orgánu řešícího opravy vozidel a odsud je možno rovněž také potřebnou dokumentaci poskytnout jiným specializovaným pracovištím. Budovu v nymburské Boleslavské ulici začali pracovníci ČD vystěhovávat ve druhé polovině června, s pracemi byli hotoví na konci srpna. ÚTA tedy nově sídlí v příznivějším místě a původní budovu tak bude možno coby zbytný majetek ČD prodat.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023

6.12.2023 - České dráhy po roce opět zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Dopravce tak obhájil loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen. ČD zvítězily… »

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanterV Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

5.12.2023 - České dráhy od společnosti Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu již osmý vlak RegioPanter řady 640.2. Nová jednotka určená pro tratě Olomouckého kraje nese označení 640.214. Poprvé jednotka vyjela 15. listopadu… »

Vectrony zamířily na západ Čech a na MoravuPřevzali jsme letošní devátý a desátý Vectron

4.12.2023 - České dráhy v říjnu převzaly další dvě lokomotivy Siemens Vec­tron od leasingové společnosti RSL. Letos už zbývají dodat poslední dva plánované stroje. Jejich předání je plánované na prosinec. V roce 2024 poskytne společnost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika