Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / U eTiketů lze vracet i 15 minut před odjezdem

U eTiketů lze vracet i 15 minut před odjezdem

22.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Národní dopravce zavedl dnem 15. 9. změnu podmínek týkající se především návratků jízdenek. A to například situace, kdy si na pokladně zákazník pořídí jízdenku, ale z jakéhokoli důvodu se ji následně rozhodne vrátit. Lhůta pro vrácení dokladu beze srážky činí do 15 minut od zakoupení.

U eTiketů lze vracet i 15 minut před odjezdem
Nová pravidla platí i v případě zpoždění, kdy je například možné vrátit jízdenku beze srážky v nástupní stanici při zpoždění 30 a více minut. Jízdné bude vráceno tak, pokud je zřejmé, že kvůli zpoždění cestující dorazí do cílové stanice o 60 a více minut později. Novinkou je i možnost bezplatně vracet jízdní doklady zakoupené přes mobilní e-shop a aplikaci Můj vlak. Zde si cestující zvolí začátek platnosti (den, hodinu) dokladu. Při vrácení eTiketů do 15 minut před začátkem platnosti bude cestujícímu navrácena celá částka. Nový systém bude pro cestující i zaměstnance ČD přehlednější, jednodušší a tedy i srozumitelnější. Podrobnější informace jsou zveřejněny na webových stránkách ČD.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika