Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

17.7.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na významné železniční spojnici mezi Břeclaví a Znoj­mem, kde taktovou dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) zajišťuje celá řada regionálních spojů společnosti České dráhy, se nyní jezdí rychleji a pohodlněji.

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

Významný traťový úsek o délce necelých dvanácti kilometrů mezi Valticemi a Mikulovem na Moravě byl upraven na vyšší rychlost a navíc v mezistaničním úseku vznikla zbrusu nová železniční stanice Sedlec u Mikulova se dvěma dopravními kolejemi. Naopak v samotném Mikulově stavbaři kolejiště redukovali a místo jeho části vybudovali ostrovní nástupiště s prodlouženými kolejemi směrem na Znojmo. V Mikulově, který je cílovou stanicí celé řady tuzemských i zahraničních turistů, je v současné době k dispozici kromě nových čekáren i nový informační systém nejen pro vlaky, ale navazující autobusy jihomoravské dopravní integrace.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD Ski láká na slevy skipasůNa lyže s ČD Ski

20.1.2020 - S jízdenkou Českých drah v některých lyžařských střediscích opět ušetříte. Dopravce opět přišel se sezonní nabídkou ČD Ski. Výrazné slevy je možné uplatnit nejen v tuzemsku, ale i v Tatrách či Alpách. Do zahraničí je… »

České dráhy zrenovovaly 150 let starý exponátČeské dráhy nechaly zrenovovat 150 let starý exponát

17.1.2020 - ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka se může pochlubit novým exponátem. Ve spolupráci s firmou elka 93, s.r.o. byl rekonstruován nákladní vůz řady ZI z roku 1862, který převezlo z někdejšího brněnského depa. »

Správa železnic osadí 14 přejezdů kamerami, záznamy z nich předá policii Správa železnic osadí 14 přejezdů kamerami, záznamy z nich předá policii

16.1.2020 - Na celkem 14 železničních přejezdech SŽDC instaluje nový kamerový systém. Záznamy z něj pak předá policii pro řešení případných přestupků na přejezdech s možností pokutovat neukázněné řidiče. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika