Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

17.7.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na významné železniční spojnici mezi Břeclaví a Znoj­mem, kde taktovou dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) zajišťuje celá řada regionálních spojů společnosti České dráhy, se nyní jezdí rychleji a pohodlněji.

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

Významný traťový úsek o délce necelých dvanácti kilometrů mezi Valticemi a Mikulovem na Moravě byl upraven na vyšší rychlost a navíc v mezistaničním úseku vznikla zbrusu nová železniční stanice Sedlec u Mikulova se dvěma dopravními kolejemi. Naopak v samotném Mikulově stavbaři kolejiště redukovali a místo jeho části vybudovali ostrovní nástupiště s prodlouženými kolejemi směrem na Znojmo. V Mikulově, který je cílovou stanicí celé řady tuzemských i zahraničních turistů, je v současné době k dispozici kromě nových čekáren i nový informační systém nejen pro vlaky, ale navazující autobusy jihomoravské dopravní integrace.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

Českým drahám opět přibyli cestující Českým drahám opět přibyli cestující

22.8.2019 - Počty cestujících ve vlacích ČD už několik let rostou. V loňském roce České dráhy přepravily více než 179 milionů cestujících a letos za první půlrok jich evidují již 91,6 milionu, což představuje nárůst o 2,5 procenta.… »

ČD Muzeum v Lužné oslaví dvacet letČD Muzeum v Lužné oslaví dvacet let

20.8.2019 - ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka letos oslaví dvacáté narozeniny. Slavnost k tomuto jubileu se zároveň stane Dnem železnice, chybět nebudou tradiční světy změny, zábavy a historie. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program i… »

V Hlinsku funguje nový terminálV Hlinsku funguje nový terminál

19.8.2019 - Na začátku července začal v Hlinsku v Čechách v Pardubickém kraji sloužit cestujícím zcela nový dopravní terminál, který je umístěný v těsné blízkosti železničního nádraží. Právě sem přijíždí celá řada osobních a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika