Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Trať z Poličky oslavila 120 let

Trať z Poličky oslavila 120 let

14.9.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Letos uplynulo 120 let od zahájení provozu na místní dráze mezi Poličkou a Žďárcem u Skutče. Toto významné výročí si v sobotu 2. září připomněli všichni fanoušci železnice díky spolku Poličská lokálka za podpory národního dopravce a ve spolupráci s městy Polička a Skuteč a obcí Borová.

Trať z Poličky oslavila 120 let

Na vybrané pravidelné spoje České dráhy nasadily nízkopodlažní motorovou jednotku RegioShark. Zvláštní vlaky sestavené z historických vozů bývalé třetí třídy vedla parní lokomotiva 464.008 z roku 1935. Historickou soupravu doprovázel vlakový personál ve stejnokrojích ze třicátých let minulého století. Zvláštní soupravy s parní lokomotivou doplnilo ještě několik dalších speciálních motorových historických vlaků. Byla to jak Singrovka M240.0113, tak i Krokodýl M286.0044 či Hurvínek M131.1228. Po celou dobu oslav se zájemcům udělovala pamětní razítka a zajištěn byl také prodej turistických vizitek místní dráhy a dalších upomínkových předmětů s železniční tematikou. Návštěvníci oslav se mohli navíc potěšit výstavami lokomotiv v Poličce a ve Skutči a děti se ve stanici Borová u Poličky mohly projet drážní drezínou.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika