Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tradiční Odemykání točny zahájilo sezonu nostalgických jízd

Tradiční Odemykání točny zahájilo sezonu nostalgických jízd

27.4.2022

Stovky návštěvníků si v Olomouci nenechaly ujít tradiční akci Odemykání točny, během níž se pro veřejnost poprvé v sezoně otevírá depozitář zdejšího ČD Muzea. Letos se v takto brzkém termínu uskutečnila u příležitosti výstavy ForModel 2022 na olomouckém výstavišti.

Tradiční Odemykání točny zahájilo sezonu nostalgických jízd

Šlo zároveň o jedinou akci v depozitáři ČD Muzea v první polovině tohoto roku. Po jejím skončení totiž k točně zamířily stavební stroje a začala její rekonstrukce. Práce potrvají do července, a pokud vše půjde podle plánu, bude provoz obnoven v srpnu. Odemykání točny bylo významné ještě z jednoho důvodu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první letošní veřejné jízdy vlaků s parní lokomotivou, byla tím symbolicky zahájena sezona jízd parních vlaků ČD. V sobotu 19. března bylo v okolí hanácké metropole vypraveno několik zvláštních vlaků. V jejich čele se objevila rychlíková krasavice 464.202 Rosnička. Aby vozidla po celou dobu opravy depa nestála nevyužitá, přesunou se některá z nich do jiných lokalit. Rosnička bude například k vidění v okolí České Lípy a Prahy.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika