Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tradiční Odemykání točny zahájilo sezonu nostalgických jízd

Tradiční Odemykání točny zahájilo sezonu nostalgických jízd

27.4.2022

Stovky návštěvníků si v Olomouci nenechaly ujít tradiční akci Odemykání točny, během níž se pro veřejnost poprvé v sezoně otevírá depozitář zdejšího ČD Muzea. Letos se v takto brzkém termínu uskutečnila u příležitosti výstavy ForModel 2022 na olomouckém výstavišti.

Tradiční Odemykání točny zahájilo sezonu nostalgických jízd

Šlo zároveň o jedinou akci v depozitáři ČD Muzea v první polovině tohoto roku. Po jejím skončení totiž k točně zamířily stavební stroje a začala její rekonstrukce. Práce potrvají do července, a pokud vše půjde podle plánu, bude provoz obnoven v srpnu. Odemykání točny bylo významné ještě z jednoho důvodu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první letošní veřejné jízdy vlaků s parní lokomotivou, byla tím symbolicky zahájena sezona jízd parních vlaků ČD. V sobotu 19. března bylo v okolí hanácké metropole vypraveno několik zvláštních vlaků. V jejich čele se objevila rychlíková krasavice 464.202 Rosnička. Aby vozidla po celou dobu opravy depa nestála nevyužitá, přesunou se některá z nich do jiných lokalit. Rosnička bude například k vidění v okolí České Lípy a Prahy.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika