Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tradiční Odemykání točny zahájilo sezonu nostalgických jízd

Tradiční Odemykání točny zahájilo sezonu nostalgických jízd

27.4.2022

Stovky návštěvníků si v Olomouci nenechaly ujít tradiční akci Odemykání točny, během níž se pro veřejnost poprvé v sezoně otevírá depozitář zdejšího ČD Muzea. Letos se v takto brzkém termínu uskutečnila u příležitosti výstavy ForModel 2022 na olomouckém výstavišti.

Tradiční Odemykání točny zahájilo sezonu nostalgických jízd

Šlo zároveň o jedinou akci v depozitáři ČD Muzea v první polovině tohoto roku. Po jejím skončení totiž k točně zamířily stavební stroje a začala její rekonstrukce. Práce potrvají do července, a pokud vše půjde podle plánu, bude provoz obnoven v srpnu. Odemykání točny bylo významné ještě z jednoho důvodu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první letošní veřejné jízdy vlaků s parní lokomotivou, byla tím symbolicky zahájena sezona jízd parních vlaků ČD. V sobotu 19. března bylo v okolí hanácké metropole vypraveno několik zvláštních vlaků. V jejich čele se objevila rychlíková krasavice 464.202 Rosnička. Aby vozidla po celou dobu opravy depa nestála nevyužitá, přesunou se některá z nich do jiných lokalit. Rosnička bude například k vidění v okolí České Lípy a Prahy.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika