Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

6.3.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Letošní Národní den železnice se uskuteční v Chebu. Dohodli se na tom zástupci Českých drah a Správy železniční dopravní cesty. Koncem února se na západě Čech uskutečnila schůzka, kde se její účastníci dohodli na konkrétnějších obrysech této oblíbené akce.

Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

Hojně navštěvovanou událost bude chebské nádraží a depo hostit v sobotu 24. září. Jako obvykle se celý areál rozdělí do tří částí – Světů historie, změny a zábavy. V depu se počítá s historií a zábavou, na nádraží se světem změny. Více než půl roku tedy zbývá na vyladění bezpečnosti a technického zajištění prostoru a všech bodů nabitého programu.

Národní den železnice se v republice stává tradiční událostí. Předchozí ročníky hostily například Břeclav, Hradec Králové nebo Děčín. Tradicí se stala i výprava protokolárního vlaku, povinně místenkového z Prahy. Stejně jako v posledních dvou letech tuto úlohu převezme railjet, který do Chebu pojede přes Plzeň a Mariánské Lázně. Do cíle by měl dorazit krátce před zahájením a zároveň se stane jedním z exponátů výstavy moderního vozového parku Českých drah, tedy Světa změny.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 - Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských… »

Lidem slouží nová stanice i podchodLidem slouží nová stanice i podchod

6.10.2021 - Cestující mohou od 24. září využívat novou stanici Praha-Zahradní Město. Ta je součástí vybudovaného přestupního terminálu. Stanice se stejně jako zastávka Praha-Eden nachází na traťové přeložce, kterou Správa železnic… »

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika