Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

6.3.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Letošní Národní den železnice se uskuteční v Chebu. Dohodli se na tom zástupci Českých drah a Správy železniční dopravní cesty. Koncem února se na západě Čech uskutečnila schůzka, kde se její účastníci dohodli na konkrétnějších obrysech této oblíbené akce.

Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

Hojně navštěvovanou událost bude chebské nádraží a depo hostit v sobotu 24. září. Jako obvykle se celý areál rozdělí do tří částí – Světů historie, změny a zábavy. V depu se počítá s historií a zábavou, na nádraží se světem změny. Více než půl roku tedy zbývá na vyladění bezpečnosti a technického zajištění prostoru a všech bodů nabitého programu.

Národní den železnice se v republice stává tradiční událostí. Předchozí ročníky hostily například Břeclav, Hradec Králové nebo Děčín. Tradicí se stala i výprava protokolárního vlaku, povinně místenkového z Prahy. Stejně jako v posledních dvou letech tuto úlohu převezme railjet, který do Chebu pojede přes Plzeň a Mariánské Lázně. Do cíle by měl dorazit krátce před zahájením a zároveň se stane jedním z exponátů výstavy moderního vozového parku Českých drah, tedy Světa změny.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

Ministerstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidelMinisterstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidel

19.3.2023 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Podpora přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a rezort ji vyhlašuje… »

Verdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce rokuVerdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce roku

17.3.2023 - Rozhodnutí o budoucnosti železničního mostu přes Vltavu mezi pražským Podskalím a Smíchovem by podle ministra dopravy Martina Kupky mělo padnout do konce roku. Most je dlouhodobě ve špatném stavu. »

Zaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhováníZaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhování

15.3.2023 - Administrativní zaměstnanci Českých drah v Hradci Králové se v brzké době přemístí do nových prostor. Stěhovat se budou ze svého stávajícího sídla ve výpravní budově nádraží do v současnosti nevyužívaného objektu v majetku… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika