Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

6.3.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Letošní Národní den železnice se uskuteční v Chebu. Dohodli se na tom zástupci Českých drah a Správy železniční dopravní cesty. Koncem února se na západě Čech uskutečnila schůzka, kde se její účastníci dohodli na konkrétnějších obrysech této oblíbené akce.

Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

Hojně navštěvovanou událost bude chebské nádraží a depo hostit v sobotu 24. září. Jako obvykle se celý areál rozdělí do tří částí – Světů historie, změny a zábavy. V depu se počítá s historií a zábavou, na nádraží se světem změny. Více než půl roku tedy zbývá na vyladění bezpečnosti a technického zajištění prostoru a všech bodů nabitého programu.

Národní den železnice se v republice stává tradiční událostí. Předchozí ročníky hostily například Břeclav, Hradec Králové nebo Děčín. Tradicí se stala i výprava protokolárního vlaku, povinně místenkového z Prahy. Stejně jako v posledních dvou letech tuto úlohu převezme railjet, který do Chebu pojede přes Plzeň a Mariánské Lázně. Do cíle by měl dorazit krátce před zahájením a zároveň se stane jedním z exponátů výstavy moderního vozového parku Českých drah, tedy Světa změny.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

Na IV. koridoru se rodí obří stavbyNa IV. koridoru se rodí obří stavby

27.5.2020 - Zřejmě na žádné jiné dopravní stavbě v Česku se v současné době nepracuje více, než je tomu v případě čtvrtého tranzitního koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Staví se totiž hned na třech dlouhých úsecích a na… »

Stavební práce u Šakvic pokračujíStavební práce u Šakvic pokračují

20.5.2020 - Po zimní přestávce se opět rozeběhly stavební práce na modernizaci, ale především elektrizaci železniční tratě z koridorové stanice Šakvice do nedalekých Hustopečí u Brna. »

Ostravské hlavní nádraží má nové eskalátoryOstravské hlavní nádraží má nové eskalátory

19.5.2020 - Na konci dubna začal na ostravském hlavním nádraží zkušební provoz čtyř nových eskalátorů, které umožní pohodlnější přístup z odbavovací haly do nadchodu spojujícího jednotlivá nástupiště. Nové schody se stavěly od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika