Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tenisté opět jeli na Davis Cup Pendolinem, svezl se i tým žen

Tenisté opět jeli na Davis Cup Pendolinem, svezl se i tým žen

21.2.2019 – autor: REDAKCE

Opět tradičně vlakem SC Pendolino přicestovali na konci ledna čeští tenisoví reprezentanti do Ostravy ke kvalifikačnímu utkání nového formátu Davis Cupu proti Nizozemsku. To se uskutečnilo od pátku 1. do soboty 2. února v Ostravar Aréně a Češi nakonec prohráli 1:3.

Tenisté opět jeli na Davis Cup Pendolinem, svezl se i tým žen

Český tým k zápasu vyrazil z Prahy s několikadenním předstihem v neděli 27. ledna ráno a do moravskoslezské metropole dorazil před tři čtvrtě na jednu. Z útrob vlaku vystoupili nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, Jiří Veselý, Adam Pavlásek a nováček Tomáš Macháč a zamířili do vestibulu svinovského nádraží na úvodní setkání s novináři. Chyběl Lukáš Rosol a druhý mladík a nováček Jiří Lehečka, kteří se teprve vraceli ze svých turnajů z Francie, respektive Austrálie. Daviscupový tým využívá Pendolino Českých drah k cestám pravidelně, například loni v dubnu jím tenisté přicestovali rovněž do Ostravy na utkání s Izraelem. O týden později vyrazil do Ostravy Pendolinem také ženský fedcupový tým na utkání 1. kola s Rumunskem. Na palubě vlaku však byl pouze nehrající kapitán Petr Pála s pohárem pro vítěze za loňský rok a později přistoupila vítězka smíšené čtyřhry na Australian Open Barbora Krejčíková.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

Na Karlovarsko vyrazil mikulášský vlak se ŠlechtičnouNa Karlovarsko vyrazil mikulášský vlak se Šlechtičnou

10.12.2023 - Poslední listopadová sobota patřila na Karlovarsku mikulášským oslavám. Krátce po půl desáté ráno vyjel na trať zvláštní historický vlak v čele s parní lokomotivou 475.111 Šlechtičnou z nádraží v Mariánských Lázních a… »

Do Bechyně jsme nasadili komfortnější vozy Btn Do Bechyně jsme nasadili komfortnější vozy Btn

8.12.2023 - Na lokálce z Tábora do Bechyně jezdí komfortnější vozy řady Btn. Starší dvounápravové přípojné vagony k motorovým vozům jsou nahrazeny čtyřnápravovými vozy s podvozky se vzduchovým vypružením. Vyrobila je Moravskoslezská… »

ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023

6.12.2023 - České dráhy po roce opět zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Dopravce tak obhájil loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen. ČD zvítězily… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika