Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Taurus v barvách railjet již jezdí do Prahy

Taurus v barvách railjet již jezdí do Prahy

11.4.2013 – autor: MARTIN NAVRÁTIL

Elektrickou lokomotivu ÖBB Taurus číslo 1216.229-5 v barvách obchodní značky railjet, která navíc propaguje zahájení provozu railjetů na ramenu Graz – Vídeň – Praha v roce 2014, můžete od středy 10. dubna spatřit i v Česku.

Duch Prahy již jezdí do Prahy

Pokud nedojde ke změně, lokomotiva pojmenová Spirit of Praha bude vystavována v „atraktivní“ jednodenní turnusové skupině 322, tedy by měla každý den vést vlaky EC 278/279 Gustav Klimt na ramenu Graz – Praha – Graz. Lokomotiva by se měla také 17. a 18. dubna objevit v čele speciálních vlaků vypravených z rakouské metropole u příležitosti představení soupravy Siemens Viaggio Comfort široké veřejnosti v České republice.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika