Železničář / Zpravodajství / Tábor hostil Den s párou
Tábor hostil Den s párou
10.11.2023
Ve znamení historických parních strojů, příjezdu drezíny či výstavy modelové železnice v tamním depu se nesla akce Den s párou, která se uskutečnila za krásného počasí předposlední říjnovou sobotu v Táboře. Do jihočeského města zavítaly stovky návštěvníků.

Ti se mohli svézt malou parní lokomotivou Kafemlejnek (310.093), která vyrazila z Tábora do Chýnova zpět a z Tábora do Balkovy Lhoty a nazpátek. Kromě toho se na trať do Chotovin a Plané nad Lužnicí vydal také historický motorový vůz M 240.028 zvaný Kachna. Atrakcí pro malé i velké návštěvníky byly jízdy na drezínách. Projet se šlo jak na ruční drezíně, tak na motorové osobní drezíně Warszawa. Vystavena byla rovněž historická motorová inspektorská drezína Tatra, osobní automobil prezidenta Edvarda Beneše ze sbírek NTM, historická hasičská stříkačka či malé parní stroje. Nechyběly ani současné lokomotivy jezdící na Bechyňce – Elinka, Bobinka a Žehlička. Vyhlídkové jízdy po Táboře zajistila motorová lokomotiva Prasátko a otevřený vůz Dakar. K vidění byla i moderní dieselové jednotka RegioFox, která začne brzy jezdit na jihočeských tratích.
Další články této rubriky
Muzejní Brejlovec pomáhal s likvidací následků nehody
10.4.2025 - Legendární motorová lokomotiva T 478.3001 ze sbírky historických vozidel Českých drah pomáhala s likvidací následků nehody, která se stala na konci února nedaleko Hustopečí nad Bečvou. Při mimořádné události vykolejil nákladní… »
Bateriové RegioPantery ČD přilákaly další cestující
6.4.2025 - Čtyři bateriové jednotky RegioPanter najely v Moravskoslezském kraji už 170 tisíc kilometrů. V provozu jsou od poloviny prosince 2024 na trati z Ostravy přes Studénku a Štramberk do Veřovic. Nasazení vlaků s tímto alternativním pohonem… »
Půjčovny jízdní kol ČD Bike od letoška fungují celoročně
5.4.2025 - Půjčovny jízdních kol, které České dráhy provozují pod značkou ČD Bike, nabízejí služby od letoška nově celoročně. Provozovny fungují na nádražích ve větších městech nebo turisticky atraktivních lokalitách. Zákazníci… »