Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / SVOD Bohemia pomáhá uprchlíkům

SVOD Bohemia pomáhá uprchlíkům

23.5.2022

Členové Svazu osobních železničních dopravců SVOD Bohemia zachránili před válkou už 120 tisíc bezbranných civilistů. Během války dovezli obyvatelům Ukrajiny přes čtyři tisíce tun humanitární pomoc prostřednictvím 60 zvláštních vlaků. Dopravci budou pomáhat, dokud to bude nutné.

SVOD Bohemia pomáhá uprchlíkům

Za pouhé tři měsíce činnosti SVOD Bohemia jeho členové dokázali, že železnice má obrovský přínos při zmírňování dopadů vojenské agrese Ruska proti dosud svobodné zemi. „Jako jedni z prvních jsme umožnili bezplatnou přepravu osobám s ukrajinským pasem i v pravidelných linkách,“ zdůraznil Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu. Ke konci dubna poskytli dopravci ukrajinským občanům přes 600 tisíc bezplatných jízd v rámci pravidelných linek. Na bezplatné přepravě uprchlíků se podílejí i další členové SVOD Bohemia, Arriva vlaky, Leo Express, Die Länderbahn a AŽD Praha. ČD díky rozsáhlé kapacitě a širokému spektru služeb zajišťují kromě posílené přepravní kapacity a nepřetržité dispečerské služby ubytování, dočasné pobyty v čekárnách a místa v odstavených vlacích, kde mohou lidé vyčkat na registraci nebo další spoj.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika