Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / SVOD Bohemia pomáhá uprchlíkům

SVOD Bohemia pomáhá uprchlíkům

23.5.2022

Členové Svazu osobních železničních dopravců SVOD Bohemia zachránili před válkou už 120 tisíc bezbranných civilistů. Během války dovezli obyvatelům Ukrajiny přes čtyři tisíce tun humanitární pomoc prostřednictvím 60 zvláštních vlaků. Dopravci budou pomáhat, dokud to bude nutné.

SVOD Bohemia pomáhá uprchlíkům

Za pouhé tři měsíce činnosti SVOD Bohemia jeho členové dokázali, že železnice má obrovský přínos při zmírňování dopadů vojenské agrese Ruska proti dosud svobodné zemi. „Jako jedni z prvních jsme umožnili bezplatnou přepravu osobám s ukrajinským pasem i v pravidelných linkách,“ zdůraznil Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu. Ke konci dubna poskytli dopravci ukrajinským občanům přes 600 tisíc bezplatných jízd v rámci pravidelných linek. Na bezplatné přepravě uprchlíků se podílejí i další členové SVOD Bohemia, Arriva vlaky, Leo Express, Die Länderbahn a AŽD Praha. ČD díky rozsáhlé kapacitě a širokému spektru služeb zajišťují kromě posílené přepravní kapacity a nepřetržité dispečerské služby ubytování, dočasné pobyty v čekárnách a místa v odstavených vlacích, kde mohou lidé vyčkat na registraci nebo další spoj.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika