Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Šumavské léto s párou s Kafemlejnkem opět lákalo

Šumavské léto s párou s Kafemlejnkem opět lákalo

9.8.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Vlaky Českých drah se v červenci vrátily na Šumavu. Nikoliv však na pravidelné linky, ale v rámci víkendových jízd s názvem Šumavské léto s párou na trasy z Volar do Lenory a z Volar do Nového Údolí a Nové Pece.

Šumavské léto s párou s Kafemlejnkem opět lákalo

Historický vlak v čele s parní lokomotivou Kafemlejnek (310.093) a vozy řady Ci byl velmi slušně obsazený. Cestující si tak mohli pod rouškou páry vychutnat malebnou přírodu Šumavského národního parku. Podle Pavla Kosmaty z Oblastního centra obchodu Západ ČD byl návrat národního dopravce vítán. Akci finančně podpořilo město Volary a svými hasičskými sbory i obce Nová Pec, Stožec, a dokonce i Haidmuhle v Bavorsku. Technickou podporu poskytla Armáda ČR. Již dnes jsou slyšet hlasy, aby ČD akci zopakovaly i v příštím roce.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika