Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Studenti se věnovali čisté mobilitě

Studenti se věnovali čisté mobilitě

14.12.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Průmyslové muzeum v Mladějově hostilo další ročník odborného vzdělávacího semináře pro studenty Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice Den čisté mobility. Seminář byl rozsáhlejší než v předchozích letech, a to ze dvou důvodů – prvním bylo zahájení výuky v nově akreditované studijní specializaci Elektrická trakce a elektromobilita a druhým snaha vynahradit dlouhou dobu distanční výuky.

Studenti se věnovali čisté mobilitě
Semináře se zúčastnilo přibližně 30 studentů napříč studijními obory fakulty. Akce byla příležitostí k tomu, aby se mladí lidé dozvěděli více o souvislostech a trendech v dopravních oborech. Hovořilo se i o železnici, respektive nadcházejících významných meznících. Jsou to především přechod na jednotnou soustavu trakčního napájení, zavedení ETCS, nulová uhlíková stopa a výstavba vysokorychlostních tratí. Na semináři vystoupil i Jiří Pohl z firmy Siemens Mobility s tématem Multimodální čistá mobilita.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika