Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Studenti se věnovali čisté mobilitě

Studenti se věnovali čisté mobilitě

14.12.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Průmyslové muzeum v Mladějově hostilo další ročník odborného vzdělávacího semináře pro studenty Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice Den čisté mobility. Seminář byl rozsáhlejší než v předchozích letech, a to ze dvou důvodů – prvním bylo zahájení výuky v nově akreditované studijní specializaci Elektrická trakce a elektromobilita a druhým snaha vynahradit dlouhou dobu distanční výuky.

Studenti se věnovali čisté mobilitě
Semináře se zúčastnilo přibližně 30 studentů napříč studijními obory fakulty. Akce byla příležitostí k tomu, aby se mladí lidé dozvěděli více o souvislostech a trendech v dopravních oborech. Hovořilo se i o železnici, respektive nadcházejících významných meznících. Jsou to především přechod na jednotnou soustavu trakčního napájení, zavedení ETCS, nulová uhlíková stopa a výstavba vysokorychlostních tratí. Na semináři vystoupil i Jiří Pohl z firmy Siemens Mobility s tématem Multimodální čistá mobilita.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika