Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

15.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Výstavba železnice z pražského Masarykova nádraží na Letiště Václava Havla se ocitla v přelomové fázi. Rekonstrukce Negrelliho viaduktu je rok před dokončením, v územním řízení jsou čtyři ze zbývajících šesti úseků a architektonická soutěž na podobu železniční stanice Praha-Veleslavín dospěla do 2. kola.

Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

Novinkou však je, že SŽDC navrhla novou, jižní variantu střešovických tunelů mezi Dejvicemi a Veleslavínem (blíže k ulicím Sibeliova, Střešovická, M. Horákové). I to bylo konstatováno na odborné konferenci na téma Modernizace trati Praha – Kladno s připojením na letiště, která se uskutečnila v budově Národní technické knihovny v Praze 6. V případě tunelů o nejkomplikovanější úsek celé investice. Tunely jsou vedeny geologicky stabilním prostředím, neohrožují zdroje podzemní vody a sestupují velmi hluboko pod úroveň terénu. Při ražbě budou použity štíty, stejně jako v případě prodlužování metra linky A do Motola. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Na noční hlídce s bezpečnostní agenturouNa noční hlídce s bezpečnostní agenturou

20.7.2020 - České dráhy musejí před nenechavci a vandaly chránit nejen svá železniční vozidla, ale i řadu nemovitostí. Například části nádraží. A zvláště skladové prostory se někdy stávají rejdištěm bezdomovců a narkomanů. Na jednu… »

Jaroměř získala nový terminál i nádražíJaroměř získala nový terminál i nádraží

17.7.2020 - Východočeská Jaroměř, která je důležitou železniční křižovatkou v Královéhradeckém kraji, dostane v červenci postupně k dispozici nejen dvě zbrusu nová ostrovní nástupiště, ale i nový terminál autobusové dopravy, který se… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika