Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

15.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Výstavba železnice z pražského Masarykova nádraží na Letiště Václava Havla se ocitla v přelomové fázi. Rekonstrukce Negrelliho viaduktu je rok před dokončením, v územním řízení jsou čtyři ze zbývajících šesti úseků a architektonická soutěž na podobu železniční stanice Praha-Veleslavín dospěla do 2. kola.

Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

Novinkou však je, že SŽDC navrhla novou, jižní variantu střešovických tunelů mezi Dejvicemi a Veleslavínem (blíže k ulicím Sibeliova, Střešovická, M. Horákové). I to bylo konstatováno na odborné konferenci na téma Modernizace trati Praha – Kladno s připojením na letiště, která se uskutečnila v budově Národní technické knihovny v Praze 6. V případě tunelů o nejkomplikovanější úsek celé investice. Tunely jsou vedeny geologicky stabilním prostředím, neohrožují zdroje podzemní vody a sestupují velmi hluboko pod úroveň terénu. Při ražbě budou použity štíty, stejně jako v případě prodlužování metra linky A do Motola. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

Přes tisícovku policistů využívá výhodnější jízdnéPřes tisícovku policistů využívá výhodnější jízdné

9.4.2024 - V rámci společného projektu Českých drah a Policie ČR mají policisté už rok možnost výhodněji cestovat vlaky dopravce. Cenově výhodnější In Karty si za tu dobu pořídilo více než 1 100 příslušníků policejního sboru.… »

Začala instalace ETCS do RegioSpiderůZačala instalace ETCS do RegioSpiderů

7.4.2024 - Dalším vozidlem Českých drah, u něhož dopravce nedávno začal s instalací evropského zabezpečovače ETCS, se staly motorové vozy Stadler RegioShuttle RS1 řady 841 a 841.2. Cestující je z tuzemských tratí dobře znají pod obchodním… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika