Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

22.5.2023

Stavbaři během třetího dubnového víkendu demontovali a snesli železniční most, který dosud stál nedaleko areálu Výstaviště v Praze 7. Historicky cenná stavba dopravě spolehlivě sloužila přes 130 let. Železniční viadukt z Buštěhradské dráhy nyní ustupuje modernizaci trati z Prahy do Kladna a na Letiště Václava Havla, na níž pracuje SŽ.

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

Most, jenž váží 47 tun a má rozpětí 20 metrů, bude nově k vidění v areálu bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží v Praze, kde Národní technické muzeum připravuje novou expozici o železnici a elektrotechnice. Tomu stávající vlastník Správa železnic ocelovou mostní konstrukci z roku 1890 předá. Most jeřáb přenesl na přistavený podvalník s tahačem. Samotný transport Prahou se uskutečnil v neděli ráno, aby se co nejméně ovlivnila doprava. Odstraní se také spodní stavba mostu, která uvolní místo pro základy budoucí estakády. Už v březnu začala dvouletá výluka mezi Bubny a Dejvicemi, která je součástí modernizace trati Kladno–Praha rozdělené do osmi úseků. Zatím je dokončen jediný, a to Negrelliho viadukt, který se otevřel v roce 2020. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Na fotbalové EURO 2024 pohodlně vlakemNa fotbalové EURO 2024 pohodlně vlakem

26.5.2024 - Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se nezadržitelně blíží a mnozí fanoušci začínají plánovat, jak se dopraví na zápasy konané v celkem deseti německých městech. Pohodlnou a zároveň ekologickou variantu přepravy nabízejí… »

České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídloČeské dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídlo

20.5.2024 - České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové sídlo Skupiny ČD v Praze. Administrativní a provozní zaměstnanci ČD jsou nyní rozmístěni v několika budovách v Praze, společnost proto hledá velký administrativní komplex s kapacitou… »

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika