Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Stanice Horažďovice předměstí v novém

Stanice Horažďovice předměstí v novém

12.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Stanice Horažďovice předměstí září novotou. Hlavním přínosem rozsáhlé rekonstrukce je podle zástupců SŽDC zvýšení bezpečnosti dopravy a zajištění vyššího komfortu pro cestující.

Stanice Horažďovice předměstí v novém

V rámci stavby vzniklo nové ostrovní nástupiště, které je částečně zastřešeno, a také boční nástupiště. Přístup na ostrovní nástupiště nyní zajišťuje podchod, z něhož je výstup zajištěn schodišti, rampami a výtahem. Kompletní rekonstrukcí prošla také kolejová rozvětvení na obou koncích stanice a stávající propustky. Na nástupiště byly přidány informační tabule a čekárny a pokladny byly vybaveny monitory s aktuálními odjezdy vlaků. S rekonstrukcí SŽDC započala v únoru minulého roku, hotovo měla letos v říjnu. Náklady se vyšplhaly na více než šest set třicet milionů korun, přes půl miliardy však přiteklo z EU.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.78

Další články této rubriky

ČD Ski láká na slevy skipasůNa lyže s ČD Ski

20.1.2020 - S jízdenkou Českých drah v některých lyžařských střediscích opět ušetříte. Dopravce opět přišel se sezonní nabídkou ČD Ski. Výrazné slevy je možné uplatnit nejen v tuzemsku, ale i v Tatrách či Alpách. Do zahraničí je… »

České dráhy zrenovovaly 150 let starý exponátČeské dráhy nechaly zrenovovat 150 let starý exponát

17.1.2020 - ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka se může pochlubit novým exponátem. Ve spolupráci s firmou elka 93, s.r.o. byl rekonstruován nákladní vůz řady ZI z roku 1862, který převezlo z někdejšího brněnského depa. »

Správa železnic osadí 14 přejezdů kamerami, záznamy z nich předá policii Správa železnic osadí 14 přejezdů kamerami, záznamy z nich předá policii

16.1.2020 - Na celkem 14 železničních přejezdech SŽDC instaluje nový kamerový systém. Záznamy z něj pak předá policii pro řešení případných přestupků na přejezdech s možností pokutovat neukázněné řidiče. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika