Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Stanice Horažďovice předměstí v novém

Stanice Horažďovice předměstí v novém

12.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Stanice Horažďovice předměstí září novotou. Hlavním přínosem rozsáhlé rekonstrukce je podle zástupců SŽDC zvýšení bezpečnosti dopravy a zajištění vyššího komfortu pro cestující.

Stanice Horažďovice předměstí v novém

V rámci stavby vzniklo nové ostrovní nástupiště, které je částečně zastřešeno, a také boční nástupiště. Přístup na ostrovní nástupiště nyní zajišťuje podchod, z něhož je výstup zajištěn schodišti, rampami a výtahem. Kompletní rekonstrukcí prošla také kolejová rozvětvení na obou koncích stanice a stávající propustky. Na nástupiště byly přidány informační tabule a čekárny a pokladny byly vybaveny monitory s aktuálními odjezdy vlaků. S rekonstrukcí SŽDC započala v únoru minulého roku, hotovo měla letos v říjnu. Náklady se vyšplhaly na více než šest set třicet milionů korun, přes půl miliardy však přiteklo z EU.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.78

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Na noční hlídce s bezpečnostní agenturouNa noční hlídce s bezpečnostní agenturou

20.7.2020 - České dráhy musejí před nenechavci a vandaly chránit nejen svá železniční vozidla, ale i řadu nemovitostí. Například části nádraží. A zvláště skladové prostory se někdy stávají rejdištěm bezdomovců a narkomanů. Na jednu… »

Jaroměř získala nový terminál i nádražíJaroměř získala nový terminál i nádraží

17.7.2020 - Východočeská Jaroměř, která je důležitou železniční křižovatkou v Královéhradeckém kraji, dostane v červenci postupně k dispozici nejen dvě zbrusu nová ostrovní nástupiště, ale i nový terminál autobusové dopravy, který se… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika