Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Správa železnic letos opravila 65 úrovňových přejezdů

Správa železnic letos opravila 65 úrovňových přejezdů

16.8.2021 – autor: PETR SLONEK

Správa železnic pokračuje v plánu modernizace 200 přejezdů v tomto roce. V prvním pololetí byly rekonstrukce dokončeny na 65 přejezdech a na dalších 67 se pracuje.

Správa železnic letos opravila 65 úrovňových přejezdů

Do modernizace spojené se zvýšením úrovně zabezpečení investuje podnik téměř 2 miliardy korun. Z více než šesti desítek dokončených úprav se téměř polovina týkala přejezdů zabezpečených původně výstražnými kříži. Na 19 takových přejezdech je nově nainstalováno světelné zabezpečovací zařízení. Dalších 10 je kromě výstražných světel osazeno i závorami. O ty bylo při modernizaci doplněno i dalších 14 přejezdů s původně světelným zabezpečovacím zařízením. Na devíti místech také dosloužily ručně ovládané závory. Nahradila je většinou zabezpečovací zařízení se světelnou signalizací, ve třech případech doplněná i závorami. Moderní zabezpečovací zařízení tak namísto původního ze 70. let získala například šestice přejezdů v úseku Ústí nad Labem-Střekov – Svádov. Čtyři z těchto přejezdů byly při rekonstrukci vybaveny závorami. Ve dvou případech se použila moderní kompozitní závorová břevna s výstražnými LED svítilnami.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika