Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Spojení Znojma a Prahy se od prosince zjednoduší

Spojení Znojma a Prahy se od prosince zjednoduší

11.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Spěšný vlak s poetickým názvem Veltlínské zelené, vedený nízkopodlažním moderním motorovým vozem řady 841 známým cestujícím jako RegioSpider, bude po dlouhých letech prvním rychlým spojením Znojma, Jihlavy a Havlíčkova Brodu, respektive s jedním přestupem i Prahy.

Spojení Znojma a Prahy se od prosince zjednoduší

Ten, kdo nehodlá riskovat mnohaminutové zpoždění zaviněné jízdou po naší nejproblematičtější dálnici D1, bude moci využívat od poloviny prosince, respektive od nového jízdného řádu, každý pracovní den poměrně rychlé a spolehlivé železniční spojení Znojma a Prahy, které zabezpečí České dráhy. Ze Znojma má spěšný vlak stanoven odjezd pár minut před pátou ranní a s přestupem v Havlíčkově Brodě budou cestující již osm minut před devátou na pražském hlavním nádraží. Zpět je zajištěno podobné spojení s tím, že z Prahy vyjede „brněnský“ rychlík lehce po třetí hodině odpolední a po přestupu v Havlíčkově Brodě lze dorazit do Znoj­ma okolo sedmé večerní. Oproti současné době cestování, které trvá pět až pět a půl hodiny, a navíc se třemi přestupy, půjde o kvalitativní skok vpřed.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Na IV. koridoru se rodí obří stavbyNa IV. koridoru se rodí obří stavby

27.5.2020 - Zřejmě na žádné jiné dopravní stavbě v Česku se v současné době nepracuje více, než je tomu v případě čtvrtého tranzitního koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Staví se totiž hned na třech dlouhých úsecích a na… »

Stavební práce u Šakvic pokračujíStavební práce u Šakvic pokračují

20.5.2020 - Po zimní přestávce se opět rozeběhly stavební práce na modernizaci, ale především elektrizaci železniční tratě z koridorové stanice Šakvice do nedalekých Hustopečí u Brna. »

Ostravské hlavní nádraží má nové eskalátoryOstravské hlavní nádraží má nové eskalátory

19.5.2020 - Na konci dubna začal na ostravském hlavním nádraží zkušební provoz čtyř nových eskalátorů, které umožní pohodlnější přístup z odbavovací haly do nadchodu spojujícího jednotlivá nástupiště. Nové schody se stavěly od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika