Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Spojení Znojma a Prahy se od prosince zjednoduší

Spojení Znojma a Prahy se od prosince zjednoduší

11.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Spěšný vlak s poetickým názvem Veltlínské zelené, vedený nízkopodlažním moderním motorovým vozem řady 841 známým cestujícím jako RegioSpider, bude po dlouhých letech prvním rychlým spojením Znojma, Jihlavy a Havlíčkova Brodu, respektive s jedním přestupem i Prahy.

Spojení Znojma a Prahy se od prosince zjednoduší

Ten, kdo nehodlá riskovat mnohaminutové zpoždění zaviněné jízdou po naší nejproblematičtější dálnici D1, bude moci využívat od poloviny prosince, respektive od nového jízdného řádu, každý pracovní den poměrně rychlé a spolehlivé železniční spojení Znojma a Prahy, které zabezpečí České dráhy. Ze Znojma má spěšný vlak stanoven odjezd pár minut před pátou ranní a s přestupem v Havlíčkově Brodě budou cestující již osm minut před devátou na pražském hlavním nádraží. Zpět je zajištěno podobné spojení s tím, že z Prahy vyjede „brněnský“ rychlík lehce po třetí hodině odpolední a po přestupu v Havlíčkově Brodě lze dorazit do Znoj­ma okolo sedmé večerní. Oproti současné době cestování, které trvá pět až pět a půl hodiny, a navíc se třemi přestupy, půjde o kvalitativní skok vpřed.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Šachový vlak vyrazil už podevátéŠachový vlak vyrazil už podeváté

13.11.2019 - Již podeváté vyjel v polovině října na svou pětidenní středoevropskou jízdu Šachový vlak. Na palubě speciálu, který vyrazil z pražského hlavního nádraží, byl odehrán jedenáctikolový turnaj v rapid šachu. »

Parní víkend zakončil letošní sezonu v LužnéParní víkend zakončil letošní sezonu v Lužné

12.11.2019 - ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka uzavřelo letošní sezonu posledním Parním víkendem. Na letošní setkání parních lokomotiv, které se uskutečnilo o posledním říjnovém víkendu, dorazilo 2 500 návštěvníků. Na vysoké… »

Na bezpečnostní konferenci se řešila ochrana cestujících a vlaků ČD Na bezpečnostní konferenci se řešila ochrana cestujících a vlaků ČD

8.11.2019 - České dráhy mají ambici stát se hlavním koordinátorem v komunikaci mezi bezpečnostními experty dopravců z okolních zemí a příslušníky policie a současně i koordinátorem bezpečnosti na mezinárodních vlacích do Polska, na… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika