Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Spoj pro nejmenší a cyklisty vyjel už do třetí sezony

Spoj pro nejmenší a cyklisty vyjel už do třetí sezony

1.4.2016 – autor: VÁCLAV RUBEŠ

Esmeralda s veselými polepy opět vyjela na tratě ve středních Čechách. Tentokrát posílena o další vůz, takže souprava je již čtyřvozová. Poslední březnovou neděli vyrazil Cyklohráček letos poprvé a jel po tradiční trase z Prahy Masarykova nádraží do Slaného. Jezdit bude až do konce října a sedmkrát za sezonu se Cyklohráček mimořádně vydá až do železničního muzea ve Zlonicích.

Spoj pro nejmenší a cyklisty vyjel už do třetí sezony

Poprvé vyjel na jaře 2014 a zaznamenal velký úspěch. V následujícím roce byl kvůli zájmu cestujících posílen o jeden vůz a tato tendence pokračuje i letos. Řeč je o Cyklohráčku, výletním vlaku, který v první sezoně přepravil rekordních 10 809 cestujících a 1 169 jízdních kol. Vedle rodin s dětmi a milovníků cykloturistiky je ale zajímavý i pro řadu železničních fandů. Díky tomuto projektu byl totiž „vzkříšen“ jediný předchůdce Regionovy, jednotka řady 812 přezdívaná Esmeralda podle svého zeleného nátěru.

Novinkou je vůz s balónky

O děti se i letos starají hrajvedoucí a každé vozidlo v soupravě má své speciální určení. První (vůz plný her) láká na možnost pozorovat práci strojvedoucího přes prosklenou stěnu nebo si zahrát Člověče, nezlob se! na připravených hracích plochách. V dalším (vůz plný kol) se přepravují bicykly a na cestu je možné si zapůjčit další stolní hry. Ty je možné si užít ve voze plném balónků, což je letošní novinka. Tam je připravena „balónková skluzavka“ a stavebnice pro ukrácení cesty. Poslední, čtvrtý (vůz plný hraček) nabízí možnost postavit si vlastní kolejiště a užít si i dalších hraček až do příjezdu do cílové destinace.

Kolem Okoře každý víkend

Tou je ve většině případů stanice Slaný, kam Cyklohráček zajíždí kolem známého hradu Okoř dvakrát denně během každého víkendu (sobota i neděle) a o svátcích. Z Prahy Masarykova nádraží odjíždí v 9:18 a 13:18, na zpáteční cestu se vydává v 11:16 a 17:16 ze Slaného. Cesta trvá cca hodinu a půl. Sedmkrát za sezonu bude trasa odpoledního páru prodloužena až do Zlonic (poprvé 23. dubna), kde je možné navštívit železniční muzeum.

Podobně jako loni je i v této sezoně připravena celá plejáda výhod pro cestující Cyklohráčku. Například celodenní vstup do místního aquaparku za zvýhodněnou cenu, slevu do místní cukrárny, 50% slevu do vlastivědného muzea a další. Ušetříte i na vstupném do zmiňovaného železničního muzea ve Zlonicích. Další podrobné informace včetně jízdních řádů a přehledu doprovodných programů v průběhu celé sezony Cyklohráčku najdete na webu www.cyklohracek.cz.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.33

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Na noční hlídce s bezpečnostní agenturouNa noční hlídce s bezpečnostní agenturou

20.7.2020 - České dráhy musejí před nenechavci a vandaly chránit nejen svá železniční vozidla, ale i řadu nemovitostí. Například části nádraží. A zvláště skladové prostory se někdy stávají rejdištěm bezdomovců a narkomanů. Na jednu… »

Jaroměř získala nový terminál i nádražíJaroměř získala nový terminál i nádraží

17.7.2020 - Východočeská Jaroměř, která je důležitou železniční křižovatkou v Královéhradeckém kraji, dostane v červenci postupně k dispozici nejen dvě zbrusu nová ostrovní nástupiště, ale i nový terminál autobusové dopravy, který se… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika