Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Spoj ČD přepravil hudebníka i s flašinetem

Spoj ČD přepravil hudebníka i s flašinetem

16.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Vlakem Českých drah můžete bez problémů cestovat i s flašinetem. Přesvědčil se o tom pražský starožitník a zároveň hudebník Patrik Pařízek. Mezinárodní expres EC Metropolitan o prázdninách využil při cestě z Brna do Prahy, když se vracel z koncertů nejen domů, ale i na Setkání flašinetářů, konané v Národním muzeu.

Spoj ČD přepravil hudebníka i s flašinetem

Patrik Pařízek poptával všechny osobní dopravce, kteří na železnici mezi Prahou a Brnem jezdí, pouze ČD nabídly nejlepší servis. Ocenil zejména zaměstnance, kteří přispěli k bezproblémové jízdě s nástrojem v hodnotě stovek tisíc korun. K jízdence si jen musel pořídit doplatek na dva bicykly. Pařízkův renovovaný flašinet má pro majitele nevyčíslitelnou cenu. Pokud byste ale přece jen nějaký bazarový chtěli, koupit se prý dá za několik desítek tisíc, hodnotnější kousky už se pohybují v řádech statisíců. Flašinet jsou vlastně malé varhany s píšťalami, do kterých se čerpá vzduch. Dokážou tedy obsáhnout poměrně široké spektrum tónů.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Na obnovu vozidel půjde více penězNa obnovu vozidel půjde více peněz

27.5.2022 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Ministerstvo financí nedávno schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun. »

Do Velimi dorazila na testování jednotka StadlerDo Velimi dorazila na testování jednotka Stadler

26.5.2022 - Do areálu Zkušebního centra VUZ ve Velimi počátkem dubna dorazila elektrická jednotka Stadler s alternativním pohonem z baterií Flirt3 BEMU2 SH. Technické řešení elektrické jednotky od švýcarského výrobce Stadler vychází z… »

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do FlensburguPřímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

25.5.2022 - České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika