Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Souprava retro Ostravanu zavítala na jih Čech

Souprava retro Ostravanu zavítala na jih Čech

26.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Retro Ostravan vezl první zářijovou sobotu řadu tuzemských spisovatelů. Tentokrát však nezamířil z Prahy do Ostravy, ale z Prachatic do Nového Údolí. Zvláštní spoj nazvaný Ecce Libri vypravily České dráhy ve spolupráci s Městskou knihovnou v Prachaticích a dalšími partnery.

Souprava retro Ostravanu zavítala na jih Čech

Kromě regionálních autorů Ostravan hostil i Michala Viewegha nebo Iva Šmoldase. Spisovatelé četli ze svých děl a debatovali se spolucestujícími. Cílem akce bylo zviditelnit nejen literaturu a knihovny, ale i spisovatele, nakladatele či ilustrátory. Spolu s nimi na palubě Ostravanu cestovali například Markéta Harasimová, Jan Bauer či Hynek Klimek. „Jsou to lidé, kteří v literatuře něco znamenají a jejichž knížky jsou čtené,“ doplnila ředitelka knihovny Hana Mrázová. Po cestě speciál zastavoval i na významných mostech. „Most je v krajině místo, které nelze přehlédnout. Takže pokud měl kterýkoli autor co říct o kraji, v němž most leží, měl slovo. Vlak zastavil nad Blanicí u Vodňan, Vltavou u Boršova, Křemežským potokem u Holubova, nad Malým Lipnem a Lipenskou přehradou,“ vysvětlil Pavel Kosmata z českobudějovického ROC ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

VUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenciVUZ uspořádal první Česko-slovenskou železniční konferenci

8.12.2022 - Bratislava hostila 3. a 4. listopadu první den historicky první Česko-slovenskou železniční konferenci. Sešli se zde odborníci z oboru, zástupci dopravních institucí obou zemí i hlavní subjekty v podnikání v segmentu kolejových… »

Začíná prodej knižních jízdních řádů IDSOKZačíná prodej knižních jízdních řádů IDSOK

6.12.2022 - Prodej knižních jízdních řádů Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) pro rok 2022/2023 začne 7. 12. 2022. K zakoupení je k dispozici celkem pět oblastních jízdních řádů pro Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko,… »

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika