Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Souběh dvou akcí na Zlínsku přilákal desetitisíce lidí

Souběh dvou akcí na Zlínsku přilákal desetitisíce lidí

17.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Hudební skupiny Visací zámek, Kryštof, slovenští Horkýže Slíže nebo oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků přilákaly více než dvacet tisíc lidí na dvoudenní kulturní maraton Trnkobraní ve Vizovicích. Jeho 52. ročník se v pátek 16. a v sobotu 17. srpna bohužel přesně vykryl s další hojně navštěvovanou akcí Barum Czech Rally v sousedním Zlíně. Její součástí je i veteránská Bugatti Grand Prix, kam tradičně přijíždí až třicet tisíc návštěvníků. Proto musely ČD přijmout opatření, neboť po železnici zamířily na obě akce tisíce lidí ze všech koutů ČR.

Souběh dvou akcí na Zlínsku přilákal desetitisíce lidí

Vzhledem k tomu, že se noční rychlostní zkouška Barum Czech Rally konala právě v těsném okolí nádraží Zlín střed, musela být zcela přeorganizována doprava. Všechny regionální vlaky směřující z Otrokovic do Vizovic byly v pátek odpoledne ukončeny ve Zlíně-Malenovicích, odkud byla zavedena do Zlína a Vizovic náhradní autobusová doprava. Do Zlína středu tak mohli jet pouze cestující, kteří jeli na rychlostní zkoušku Barum Czech Rally. To stejné platilo i v opačném směru od Vizovic. Kvůli očekávaným silným přepravám ČD posílily běžné spoje až šestivozovými motoráky řad 810 a 010 či spojenými nízkopodlažními jednotkami RegioShark.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.33

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika