Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Šlechtična vyrazila v čele Křivoklátského expresu

Šlechtična vyrazila v čele Křivoklátského expresu

19.4.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Stovky lidí si zpříjemnily velikonoční víkend výletem vlakem Českých drah taženým parní lokomotivou 475.179.

Šlechtična vyrazila v čele Křivoklátského expresu

Po oba dny vyjížděla Šlechtična v soupravě se čtrnácti osobními vozy řad Bai, Be, Ce, Ae1, servisním řady WLAB a lokomotivou T 478.3001 z pražského smíchovského nádraží na Křivoklát. Na zdejším hradě se totiž konaly Knížecí Velikonoce – oblíbený řemeslný jarmark s bohatým kulturním programem. Odtud speciálně vypravený Křivoklátský expres zamířil do Lužné u Rakovníka. Zde si mohli – letos poprvé – příznivci železniční techniky vychutnat exponáty ČD Muzea, největšího muzea svého druhu v republice. Další velká akce se v Lužné uskuteční o víkendu 5. a 6. května. To se bude konat letošní první Parní víkend.  V čele zvláštních vlaků vyjedou lokomotivy 414.096, 475.179, 354.195 a 534.0323.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

ČD nepodceňují očistu interiéru vozůČD nepodceňují očistu interiéru vozů

26.11.2020 - V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací České dráhy přijaly řadu opatření, jejichž cílem je zabránit šíření onemocnění COVID-19. Dopravce intenzivně čistí a dezinfikuje všechny vlaky, cestující zároveň žádá o… »

České dráhy uspěly v soutěži TOP ZaměstnavatelČeské dráhy uspěly v soutěži TOP Zaměstnavatel

24.11.2020 - Personalisté z úspěšných tuzemských firem se 1. října setkali v rámci předávání prestižních cen soutěže TOP Zaměstnavatel, aby převzali ocenění pro nejlepší zaměstnavatele v Praze. České dráhy se této soutěže účastnily… »

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika