Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Sezonu v Lužné ukončil Heligón, Kremák a Hurvínek

Sezonu v Lužné ukončil Heligón, Kremák a Hurvínek

16.11.2021 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy uzavřely letošní nostalgickou sezonu tradičním Posledním parním víkendem v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Stovky cestujících si za krásného slunečného počasí nenechaly ujít hlavně jízdy parními vlaky vedenými Kremákem 534.0323 a Heligónem 414.096.

Sezonu v Lužné ukončil Heligón, Kremák a Hurvínek
Páry s historickými osobními vozy vyrážely z luženského nádraží do Rakovníka a Řevničova. Naopak přímo z areálu muzea se na svou pouť vydal Hurvínek M 131.105. Jeho cílem byla nedaleká Krupá. Zejména malí návštěvníci si pak dopřáli jízdy po muzejní úzkorozchodné dráze, kde kralovala parní lokomotiva Krauss. ČD Muzeum letos hostilo řadu akcí spojených s železniční historií, mezi nejnavštěvovanější patřily Den železnice a Setkání motorových vozů. Události navštívily vždy tisíce lidí.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

České dráhy zavádějí nové sdílené aplikace IN 100České dráhy zavádějí nové sdílené aplikace IN 100

14.2.2024 - Největší český železniční dopravce přichází s novými variantami síťových jízdenek IN 100, které je možné použít ve vlacích ČD po celé republice. České dráhy zavádí novou aplikaci Sdílená IN 100, která umožní cestovat… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika