Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Sedmá ČD Lounge otevřena v Břeclavi

Sedmá ČD Lounge otevřena v Břeclavi

20.12.2018 – autor: MARTIN HARÁK

V pořadí již sedmou komfortní čekárnu ČD Lounge, tentokrát věnovanou osobnosti T. G. Masaryka, otevřel poslední listopadový den v Břeclavi náměstek generálního ředitele ČD pro obchod Michal Štěpán společně s místostarostou Břeclavi Svatoplukem Pečkem.

Sedmá ČD Lounge otevřena v Břeclavi

Podle Štěpána nově otevřená ČD Lounge, umístěná ve zrekonstruovaných prostorách břeclavského ČD Centra, nabízí místa k sedění nejen pro cestující 1. třídy, ale i pro ty, kteří budou cestovat 2. třídou s rezervací místa ve svém vlaku. Zdůraznil, že břeclavská ČD Lounge doplnila šestici již stávajících čekáren stejného typu a další tři se ještě chystají. Po úvodních slovech zahrála na žesťové nástroje dvě skladby děvčata z místní základní umělecké školy. První písní byla „Ach synku“, kterou míval v oblibě prezident T. G. Masaryk. Podobizna prvního prezidenta je znázorněna na polepu prosklené čekárny a doplňují ji ještě místní dominanty – kostel Navštívení Panny Marie, zámek Břeclav a vodárenská věž. Ve vybavení čekárny nechybí displej s informacemi o příjezdech a odjezdech vlaků a monitor, kde cestující zjistí aktuální novinky v nabídce ČD.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika