Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

11.7.2016 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Interiéry rychlíkových vozů Aee dislokované v Bohumíně a provozované na rychlících Bohumín – Brno a Brno – Havlíčkův Brod – Praha čeká postupná obnova.

Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

Hlavní změnou je náhrada sedaček z modernizace z počátku  90. let těmi, které byly používané ve vlacích  EuroCity/InterCity a prošly revitalizací. Ty jsou polohovatelné a sedačky umístěné uprostřed oddílu a na stěnách u chodby jsou nově vybavené malými sklopnými stolky na odložení občerstvení, tisku a dalších předmětů. Vozy byly v letech 2011-12 také vybaveny elektrickými zásuvkami pro napájení drobné elektroniky cestujících, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony. Při rekonstrukci interiéru se uskutečnila také rozsáhlejší výměna kanálů rozvodu vzduchotechniky vozu, což přispěje k lepší tepelné pohodě a účinnosti klimatizace v letním i v zimním období. Postupně bude revitalizován interiér a vzduchotechnika ve všech 12 klimatizovaných vozech typu Aee, které jezdí mezi Bohumínem, Brnem a Prahou.


Průměrné hodnocení (14 hlasů): 4.57

Další články této rubriky

Zajímavosti z lokomotivního parku ČD CargoZajímavosti z lokomotivního parku ČD Cargo

26.5.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo, největší tuzemský železniční nákladní dopravce, staví svoji budoucnost na čtyřech strategických pilířích – interoperabilitě, expanzi do zahraničí, intermodalitě a společenské… »

ČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlíČD Cargo vyhrálo výběrové řízení na přepravu uhlí

26.4.2023 - V roce 2022 přepravilo ČD Cargo přes 10,5 milionu tun hnědého uhlí do elektráren, tepláren i do uhelných skladů po celé České republice. Je to o přibližně 3 miliony tun více než v roce 2021. Přijali jsme celou řadu opatření a… »

Hala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služebHala ČD Cargo v Lovosicích nabízí vysoký standard služeb

27.3.2023 - Provoz lovosické skladovací haly ČD Cargo byl zahájen již v roce 2010. V rámci projektu rozvoje logistických služeb měly podobné objekty vyrůst ještě v Brně a v Ostravě-Mošnově. Krize na konci prvního desetiletí nového milénia… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika