Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

11.7.2016 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Interiéry rychlíkových vozů Aee dislokované v Bohumíně a provozované na rychlících Bohumín – Brno a Brno – Havlíčkův Brod – Praha čeká postupná obnova.

Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

Hlavní změnou je náhrada sedaček z modernizace z počátku  90. let těmi, které byly používané ve vlacích  EuroCity/InterCity a prošly revitalizací. Ty jsou polohovatelné a sedačky umístěné uprostřed oddílu a na stěnách u chodby jsou nově vybavené malými sklopnými stolky na odložení občerstvení, tisku a dalších předmětů. Vozy byly v letech 2011-12 také vybaveny elektrickými zásuvkami pro napájení drobné elektroniky cestujících, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony. Při rekonstrukci interiéru se uskutečnila také rozsáhlejší výměna kanálů rozvodu vzduchotechniky vozu, což přispěje k lepší tepelné pohodě a účinnosti klimatizace v letním i v zimním období. Postupně bude revitalizován interiér a vzduchotechnika ve všech 12 klimatizovaných vozech typu Aee, které jezdí mezi Bohumínem, Brnem a Prahou.


Průměrné hodnocení (14 hlasů): 4.57

Další články této rubriky

Nová stanice v Bubnech už pomalu získává podobuNová stanice v Bubnech už pomalu získává podobu

16.6.2024 - Už více než rok trvá kompletní rekonstrukce úseku železniční trati mezi pražskými Bubny a Výstavištěm. Letos výrazně pokročila především výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, včetně navazujících estakád. Ty nahradí jak… »

Tornádo se rozloučilo s Olomoucí a projelo ČeskemTornádo se rozloučilo s Olomoucí a projelo Českem

25.5.2024 - Řada 460 se loučí s pravidelným provozem. Někdejší ikona příměstských vlaků na severu Čech, Olomoucku nebo Ostravsku předává štafetu novějším strojům v podobě jednotek RegioPanter. Na konci dubna se za mimořádného zájmu… »

Lovosická nástupiště v novém, v Kladně již z peronuLovosická nástupiště v novém, v Kladně již z peronu

12.4.2024 - V rámci našeho infrastrukturního okénka se tentokrát podíváme na čtyři významné stavby, které v posledních měsících doznaly výraznějších změn. Konkrétně na lovosické nádraží, kde jsou již v provozu všechna nová… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika