Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Railjet se představil v ČR

Railjet se představil v ČR

17.4.2013 – autor: TOMÁŠ CACH

Ve dnech 17. a 18. dubna se české veřejnosti představuje moderní vysokorychlostní vlaková souprava Siemens Viaggio Comfort . První den vyjel prezentační vlak z Vídně do Brna, kde se setkali předseda představenstva ÖBB Christian Kern a jeho český kolega Petr Žaluda.

Railjet se představil v ČR

Po příjezdu do Prahy Birgit Wagner, členka představenstva ÖBB Personenverkehr AG, Petr Žaluda a Roman Kokšal předvedli railjet české veřejnosti a  pokřtili rakouskou lokomotivu Taurus jménem „Spirit of Praha“. Poté souprava pokračovala na pravidelném spoji SC 513 do Ostravy. Následujícího dne se vrátí na pražské hlavní nádraží, tentokrát na pravidelné lince SC 506, odkud pojede zpět do Vídně.

České dráhy ÖBB zahájí pravidelný provoz railjetů na trati Graz – Vídeň – Brno – Praha od prosince 2014. Vlaky pojedou ve dvouhodinovém intervalu, přičemž v provozu budou tři rakouské a sedm českých souprav. Railjet nabídne atraktivní alternativu k přetížené dálnici a služby šité na míru různým skupinám cestujících.

Více informací o prezentační jízdě a jednotkách Siemens Viaggio Comfort najdete v Železničáři č. 9/2013.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Fotogalerie

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika