Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Railjet se představil v ČR

Railjet se představil v ČR

17.4.2013 – autor: TOMÁŠ CACH

Ve dnech 17. a 18. dubna se české veřejnosti představuje moderní vysokorychlostní vlaková souprava Siemens Viaggio Comfort . První den vyjel prezentační vlak z Vídně do Brna, kde se setkali předseda představenstva ÖBB Christian Kern a jeho český kolega Petr Žaluda.

Railjet se představil v ČR

Po příjezdu do Prahy Birgit Wagner, členka představenstva ÖBB Personenverkehr AG, Petr Žaluda a Roman Kokšal předvedli railjet české veřejnosti a  pokřtili rakouskou lokomotivu Taurus jménem „Spirit of Praha“. Poté souprava pokračovala na pravidelném spoji SC 513 do Ostravy. Následujícího dne se vrátí na pražské hlavní nádraží, tentokrát na pravidelné lince SC 506, odkud pojede zpět do Vídně.

České dráhy ÖBB zahájí pravidelný provoz railjetů na trati Graz – Vídeň – Brno – Praha od prosince 2014. Vlaky pojedou ve dvouhodinovém intervalu, přičemž v provozu budou tři rakouské a sedm českých souprav. Railjet nabídne atraktivní alternativu k přetížené dálnici a služby šité na míru různým skupinám cestujících.

Více informací o prezentační jízdě a jednotkách Siemens Viaggio Comfort najdete v Železničáři č. 9/2013.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Fotogalerie

Další články této rubriky

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika