Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Railjet ČD spojí od června Prahu s Bratislavou

Railjet ČD spojí od června Prahu s Bratislavou

31.5.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Railjety Českých drah budou zajíždět i do Bratislavy. Změna se projeví s platností letní změny jízdního řádu 9. června. Doposud jezdily jen do Vídně a Grazu, respektive Břeclavi. A právě vlaky, které doposud končily na hranici, budou zajíždět až na Slovensko. ČD se na změně dohodly se slovenským dopravcem ZSSK.

Railjet ČD spojí od června Prahu s Bratislavou

Cílem je cestujícím nabídnout další rychlé spojení obou hlavních měst v časech, kdy lidé cestují za prací. Podle ředitele odboru dálkové dopravy ČD Petra Vondráčka budou na Slovensko protaženy spoje railjet 571 Brněnský drak, resp. railjet 570. Z Bratislavy hl. st. budou nové spoje vyjíždět v 5:10 ráno jako vlak railjet 284, do Prahy dorazí v 9:07. Naopak z Prahy vyjede v 19:50 jako vlak railjet 285, příjezd do Bratislavy hl. st. je naplánován ve 23:43. Oba vlaky ponesou název Metropolitan Slovenská strela. Moderní netrakční jednotky tak v okrajových částech dne doplní stávající provoz vlaků kategorie EuroCity (Metropolitan) a zastaví v Kolíně, Pardubicích, České Třebové, Brně-Židenicích, Brně dolním nádraží a Břeclavi.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 5

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika