Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Preventivní vlak Českých drah zavítal na sever Čech

Preventivní vlak Českých drah zavítal na sever Čech

7.5.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Další ročník úspěšného projektu Preventivní vlak bezpečné železnice odstartoval 16. dubna na nádraží v Mostě.

Preventivní vlak Českých drah zavítal na sever Čech

Člen představenstva ČD odpovědný za úsek osobní dopravy Michal Štěpán při zahájení konstatoval, že společenská odpovědnost ČD zahrnuje i oblast prevence na železnici. Národní dopravce ukazuje přímo v prostředí železnice, že je nutné respektovat zákon a dodržovat základní pravidla bezpečného chování. Každoroční statistiky nehod jsou pro ČD stále silným impulzem pokračovat v aktivitách v oblasti prevence. Většina nehod totiž vzniká zcela zbytečně, ve většině případů nekázní, riskováním a často fatálním podceněním situace na straně řidičů a chodců. K nejohroženějším skupinám obyvatelstva však patří mladí lidé. Z Mostu speciální vlak zamířil do Chomutova, ve druhém týdnu pak do Ústí nad Labem a Děčína. Za deset let unikátním vlakem prošlo přes 20 tisíc mladých lidí. Na projektu s ČD dlouhodobě spolupracuje Správa železniční dopravní cesty.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika