Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

20.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Od 27. června opět slouží náměstí Jana Pernera před pardubickým hlavním nádražím veřejnosti. Na místě původních zastávek MHD a přilehlého parčíku vznikl multimodální uzel veřejné dopravy, který byl financován z větší části z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

Kladem nového terminálu je jeho bezprostřední napojení na odbavovací halu hlavního nádraží, které usnadňuje rychlý a bezpečný přestup z vlaků na autobusy a trolejbusy. České dráhy nezůstaly pozadu a provedly redesign osobních pokladen. Nedávno také modernizovaly čekárnu ČD Lounge, která nese jméno po Janu Pernerovi. Slavnému projektantovi byla navíc v prostoru terminálu odhalena bronzová socha od Jaroslava Brože stojící v dláždění připomínajícím železniční pražce. V rámci projektu vzniklo také parkoviště K+R, plochy pro taxi a zásobování či vyhrazená stání pro zákazníky ČD.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Na IV. koridoru se rodí obří stavbyNa IV. koridoru se rodí obří stavby

27.5.2020 - Zřejmě na žádné jiné dopravní stavbě v Česku se v současné době nepracuje více, než je tomu v případě čtvrtého tranzitního koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Staví se totiž hned na třech dlouhých úsecích a na… »

Stavební práce u Šakvic pokračujíStavební práce u Šakvic pokračují

20.5.2020 - Po zimní přestávce se opět rozeběhly stavební práce na modernizaci, ale především elektrizaci železniční tratě z koridorové stanice Šakvice do nedalekých Hustopečí u Brna. »

Ostravské hlavní nádraží má nové eskalátoryOstravské hlavní nádraží má nové eskalátory

19.5.2020 - Na konci dubna začal na ostravském hlavním nádraží zkušební provoz čtyř nových eskalátorů, které umožní pohodlnější přístup z odbavovací haly do nadchodu spojujícího jednotlivá nástupiště. Nové schody se stavěly od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika