Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

20.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Od 27. června opět slouží náměstí Jana Pernera před pardubickým hlavním nádražím veřejnosti. Na místě původních zastávek MHD a přilehlého parčíku vznikl multimodální uzel veřejné dopravy, který byl financován z větší části z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

Kladem nového terminálu je jeho bezprostřední napojení na odbavovací halu hlavního nádraží, které usnadňuje rychlý a bezpečný přestup z vlaků na autobusy a trolejbusy. České dráhy nezůstaly pozadu a provedly redesign osobních pokladen. Nedávno také modernizovaly čekárnu ČD Lounge, která nese jméno po Janu Pernerovi. Slavnému projektantovi byla navíc v prostoru terminálu odhalena bronzová socha od Jaroslava Brože stojící v dláždění připomínajícím železniční pražce. V rámci projektu vzniklo také parkoviště K+R, plochy pro taxi a zásobování či vyhrazená stání pro zákazníky ČD.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika