Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Přes tisícovku policistů využívá výhodnější jízdné

Přes tisícovku policistů využívá výhodnější jízdné

9.4.2024

V rámci společného projektu Českých drah a Policie ČR mají policisté už rok možnost výhodněji cestovat vlaky dopravce. Cenově výhodnější In Karty si za tu dobu pořídilo více než 1 100 příslušníků policejního sboru. Přítomnost policistů také pomáhá vlakovému personálu při řešení incidentů.

Přes tisícovku policistů využívá výhodnější jízdné

„Chceme, aby s našimi vlaky policisté cestovali, protože v případě potřeby, může vlakový personál požádat policistu o pomoc. Máme i vazbu od kolegů z vlakových čet, že se cítí s policistou ve vlaku bezpečněji,“ řekl Michal Krapinec, generální ředitel ČD. Dopravce s Policií ČR spustil projekt, jenž má zvýšit bezpečnost a zrychlit řešení incidentů ve vlacích, v březnu 2023. Policisté si mohou pořídit v mobilní aplikaci Můj vlak virtuální In Kartu s aplikacemi IN 25, IN 50 a IN 100 za poloviční cenu. Nejpopulárnější je pořízení aplikace IN 100, jež tvoří více než polovinu z celkového počtu. Ve spolupráci s policií ČD také zintenzivnily akce proti vandalům a sprejerům, kteří poškozují vlaky. Za poslední rok bylo evidováno více než 460 případů sprejerství na vozidlech ČD. Škoda v souvislosti s jejich odstraňováním překračuje částku 15 milionů korun. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika