Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Práce na koridoru v Praze pokračují

Práce na koridoru v Praze pokračují

18.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Železniční stavba desetiletí. Tak se hovoří o modernizaci železničního koridoru mezi pražským hlavním nádražím a Hostivaří, která běží od jara 2018 a skončit by měla na podzim 2021. V letošním roce bude ve Vršovicích otevřen podchod mezi 4. nástupištěm a Nuslemi.

Práce na koridoru v Praze pokračují

Celý podchod, který propojí Nusle a Vršovice, se však cestujícím zpřístupní až v průběhu roku 2021. Stavba bude postupovat od nuselské strany kolejiště směrem k Vršovicím. Podchod vznikne rekonstrukcí a prodloužením nynějšího podchodu. Novinkou je doplnění plánů o jedno ostrovní nástupiště. Stanice tak bude mít celkem čtyři perony. V rámci projektu ještě stavební firmy kompletně rekonstruují nádraží Vršovice a vzniknou rovněž dvě nové zastávky, Praha-Eden a Praha--Zahradní Město. Na stavbu v roce 2022 naváže rekonstrukce Vinohradských tunelů. V nich se bude rekonstruovat kolejiště a jižní zhlaví hlavního nádraží. Opraveno bude i odvodnění celého díla, stěny budou sanovány. 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika