Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

8.6.2024

Česká Lípa hostila první květnovou sobotu za mimořádného zájmu návštěvníků sraz historických vozidel v tamějším depu. Největší hvězda na něj dorazila dokonce až ze slovenského Popradu.

Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

Pečlivě opečovávaná parní lokomotiva 477.013 přitom měla v minulosti k severním Čechám přímý vztah, v závěru své provozní kariéry sem totiž pravidelně zajížděla z nymburského depa. V rámci akce vozila speciální vlaky z České Lípy do Blíževedel, Mimoně, Doks a Nového Boru, po českolipském trianglu neúnavně jezdil Hurvínek M 131.1130, kyvadlovou dopravu zástupů milovníků železnice z hlavního nádraží k doprovodnému programu v depu pak srdnatě zajišťovala čerstvě historická souprava vozů 810.640 s přípojným vozem BDtax.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika