Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

16.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Část areálu plzeňského Oblastního centra provozu (OCP) Českých drah se začátkem června proměnila v nádraží s davem agresivních sportovních fanoušků a jejich protivníků v podobě policejních pořádkových a zásahových jednotek z krajů Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského a z Německa. O co šlo?

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

Policisté a záchranáři procvičovali taktické postupy, koordinaci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému a komunikaci v situaci, kdy skupiny rowdies zapalují osobní vozy a hasičům SŽDC brání v hašení. Mezi skupinou útočníků ve vlaku se navíc skrýval muž, který na zasahující policisty vytáhl nůž. I toho musely jednotky zneškodnit. Jednodenní akce v OCP Západ se uskutečnila v rámci týdenního mezinárodního cvičení, kterého se zúčastnilo přibližně 160 policistů a figurantů. Díky výborné spolupráci republikové policie s Českými drahami mohli policisté a hasiči využít vyřazené vozy řad Bdt a BDs.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika