Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

16.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Část areálu plzeňského Oblastního centra provozu (OCP) Českých drah se začátkem června proměnila v nádraží s davem agresivních sportovních fanoušků a jejich protivníků v podobě policejních pořádkových a zásahových jednotek z krajů Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského a z Německa. O co šlo?

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

Policisté a záchranáři procvičovali taktické postupy, koordinaci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému a komunikaci v situaci, kdy skupiny rowdies zapalují osobní vozy a hasičům SŽDC brání v hašení. Mezi skupinou útočníků ve vlaku se navíc skrýval muž, který na zasahující policisty vytáhl nůž. I toho musely jednotky zneškodnit. Jednodenní akce v OCP Západ se uskutečnila v rámci týdenního mezinárodního cvičení, kterého se zúčastnilo přibližně 160 policistů a figurantů. Díky výborné spolupráci republikové policie s Českými drahami mohli policisté a hasiči využít vyřazené vozy řad Bdt a BDs.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Českým drahám opět přibyli cestující Českým drahám opět přibyli cestující

22.8.2019 - Počty cestujících ve vlacích ČD už několik let rostou. V loňském roce České dráhy přepravily více než 179 milionů cestujících a letos za první půlrok jich evidují již 91,6 milionu, což představuje nárůst o 2,5 procenta.… »

ČD Muzeum v Lužné oslaví dvacet letČD Muzeum v Lužné oslaví dvacet let

20.8.2019 - ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka letos oslaví dvacáté narozeniny. Slavnost k tomuto jubileu se zároveň stane Dnem železnice, chybět nebudou tradiční světy změny, zábavy a historie. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program i… »

V Hlinsku funguje nový terminálV Hlinsku funguje nový terminál

19.8.2019 - Na začátku července začal v Hlinsku v Čechách v Pardubickém kraji sloužit cestujícím zcela nový dopravní terminál, který je umístěný v těsné blízkosti železničního nádraží. Právě sem přijíždí celá řada osobních a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika