Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Policisté trénovali zásah proti chuligánům

Policisté trénovali zásah proti chuligánům

14.10.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Zhruba 150 policistů pořádkových jednotek Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje cvičilo v prostorech pražského Oblastního centra údržby Střed, střediska údržby Jih ČD.

Policisté trénovali zásah proti chuligánům

Pro potřeby policistů oděných v černých kombinézách a s plnou výstrojí a výzbrojí České dráhy přistavily čtyři vyřazené vozy řad B, Bdmtee a Bmz. Během celodenního cvičení si strážci zákona trénovali taktiku postupu proti agresivním sportovním fanouškům. Do vagonů vstupovali klasicky dveřmi, anebo okny pomocí žebříků. Nezřídka museli muži zákona využít i gumové projektily anebo teleskopické obušky. Policie necvičila v odstavených vozech ČD poprvé. Pravidelně se podobná cvičení uskutečňují i v plzeňském OCÚ Západ ČD. Tady jsou do akce zapojené i další záchranné složky, například hasiči SŽDC.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Na IV. koridoru se rodí obří stavbyNa IV. koridoru se rodí obří stavby

27.5.2020 - Zřejmě na žádné jiné dopravní stavbě v Česku se v současné době nepracuje více, než je tomu v případě čtvrtého tranzitního koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Staví se totiž hned na třech dlouhých úsecích a na… »

Stavební práce u Šakvic pokračujíStavební práce u Šakvic pokračují

20.5.2020 - Po zimní přestávce se opět rozeběhly stavební práce na modernizaci, ale především elektrizaci železniční tratě z koridorové stanice Šakvice do nedalekých Hustopečí u Brna. »

Ostravské hlavní nádraží má nové eskalátoryOstravské hlavní nádraží má nové eskalátory

19.5.2020 - Na konci dubna začal na ostravském hlavním nádraží zkušební provoz čtyř nových eskalátorů, které umožní pohodlnější přístup z odbavovací haly do nadchodu spojujícího jednotlivá nástupiště. Nové schody se stavěly od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika