Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Policisté trénovali zásah proti chuligánům

Policisté trénovali zásah proti chuligánům

14.10.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Zhruba 150 policistů pořádkových jednotek Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje cvičilo v prostorech pražského Oblastního centra údržby Střed, střediska údržby Jih ČD.

Policisté trénovali zásah proti chuligánům

Pro potřeby policistů oděných v černých kombinézách a s plnou výstrojí a výzbrojí České dráhy přistavily čtyři vyřazené vozy řad B, Bdmtee a Bmz. Během celodenního cvičení si strážci zákona trénovali taktiku postupu proti agresivním sportovním fanouškům. Do vagonů vstupovali klasicky dveřmi, anebo okny pomocí žebříků. Nezřídka museli muži zákona využít i gumové projektily anebo teleskopické obušky. Policie necvičila v odstavených vozech ČD poprvé. Pravidelně se podobná cvičení uskutečňují i v plzeňském OCÚ Západ ČD. Tady jsou do akce zapojené i další záchranné složky, například hasiči SŽDC.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Šachový vlak vyrazil už podevátéŠachový vlak vyrazil už podeváté

13.11.2019 - Již podeváté vyjel v polovině října na svou pětidenní středoevropskou jízdu Šachový vlak. Na palubě speciálu, který vyrazil z pražského hlavního nádraží, byl odehrán jedenáctikolový turnaj v rapid šachu. »

Parní víkend zakončil letošní sezonu v LužnéParní víkend zakončil letošní sezonu v Lužné

12.11.2019 - ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka uzavřelo letošní sezonu posledním Parním víkendem. Na letošní setkání parních lokomotiv, které se uskutečnilo o posledním říjnovém víkendu, dorazilo 2 500 návštěvníků. Na vysoké… »

Na bezpečnostní konferenci se řešila ochrana cestujících a vlaků ČD Na bezpečnostní konferenci se řešila ochrana cestujících a vlaků ČD

8.11.2019 - České dráhy mají ambici stát se hlavním koordinátorem v komunikaci mezi bezpečnostními experty dopravců z okolních zemí a příslušníky policie a současně i koordinátorem bezpečnosti na mezinárodních vlacích do Polska, na… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika