Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Pohled pod pokličku s webem BlueTrains

Pohled pod pokličku s webem BlueTrains

18.2.2015 – autor: VÁCLAV RUBEŠ

Zajímavý počin uskutečnilo sesterské periodikum – magazín ČD pro vás. Pro železniční příznivce připravila redakce magazínu novou fanouškovskou stránku obsahující elektronický katalog vozidel Českých drah.

Pohled pod pokličku s webem BlueTrains

To by samo o sobě nebylo nikterak revoluční, ovšem ojedinělé je zpracování, kdy má návštěvník možnost díky 360stupňovým fotografiím stanout na stanovišti strojvedoucího, navštívit strojovnu, v případě tažených vozidel absolvovat detailní prohlídku interiéru. Aktuálně je připravena jednotka railjet, elektrická lokomotiva řady 380 nebo klasika – Eso řady 362. Ovládání je jednoduché, stačí k tomu myš a běžný internetový prohlížeč.

Autoři chtějí každý měsíc uveřejňovat minimálně dvě nová vozidla, přičemž jedno z nich bude prezentováno také na stránkách ČD pro vás. Novinku najdete na www.bluetrains.cz, web má i svůj facebookový profil.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 4.33

Další články této rubriky

Ministerstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidelMinisterstvo dopravy rozdělí peníze na opravy historických vozidel

19.3.2023 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Podpora přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a rezort ji vyhlašuje… »

Verdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce rokuVerdikt o mostu pod Vyšehradem padne do konce roku

17.3.2023 - Rozhodnutí o budoucnosti železničního mostu přes Vltavu mezi pražským Podskalím a Smíchovem by podle ministra dopravy Martina Kupky mělo padnout do konce roku. Most je dlouhodobě ve špatném stavu. »

Zaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhováníZaměstnance ČD v Hradci Králové čeká stěhování

15.3.2023 - Administrativní zaměstnanci Českých drah v Hradci Králové se v brzké době přemístí do nových prostor. Stěhovat se budou ze svého stávajícího sídla ve výpravní budově nádraží do v současnosti nevyužívaného objektu v majetku… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika