Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / PESA testuje nové jednotky pro České dráhy

PESA testuje nové jednotky pro České dráhy

11.1.2023 – autor: Foto: PESA Bydgoszcz

Polský výrobce vozidel PESA Bydgoszcz začal v prosinci testovat nové jednotky pro České dráhy budoucí řady 847. Výrobce je pojmenoval Regio 160. Nová vozidla ověřuje na zkušebním okruhu Železničního institutu ve Żmigródu a konkrétně se jedná o předepsané homologační zkoušky.

PESA testuje nové jednotky pro České dráhy

Současně se testuje i motor a brzdové systémy. Po jejich ukončení vlak v lednu zamíří na hlavní část testů na okruh Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ). S nasazením prvních vozidel do zkušebního provozu s cestujícími se počítá v rámci změny jízdního řádu v prosinci 2023, byť má výroba přibližně půlroční zpoždění. V různých fázích výroby se aktuálně nachází osmnáct jednotek. ČD uzavřely s PESOU rámcovou smlouvu na dodávku až 160 vlaků, závazně zatím objednaly 66 kusů v hodnotě 5,6 miliardy korun. Dvouvozové motorové vozy jsou konstruované na maximální rychlost 160 km/h a pojmou 140 cestujících. Dopravce uvažuje o dalších deseti pro provoz na Plzeňsku. Některá z vozidel vyjedou v novém barevném schématu PID, a to v Praze a ve Středočeském kraji. Jednotka také získala ocenění za design Good Design 2022 od Design Institute. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika