Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Pavel Krtek hovořil o převodu nádraží

Pavel Krtek hovořil o převodu nádraží

27.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek přednášel na semináři Nádraží včerejška, nádraží zítřka: zkušenosti Francie a České republiky, kterou v pátek 23. června pořádalo Francouzské velvyslanectví v Praze. První muž ČD hovořil především o převodu nádraží z ČD na Správu železniční dopravní cesty. Kromě něj se akce například zúčastnili i pařížský místostarosta, ředitel rozvoje Agentury pro technické studie AREP – SNCF, generální ředitelé SŽDC a Státní fondu dopravní infrastruktury, tuzemský ministr dopravy a samozřejmě Jeho Excelence Velvyslanec Francie.

Pavel Krtek hovořil o převodu nádraží

Francouzská ambasáda hostila o předposledním červnovém pátku seminář Nádraží včerejška, nádraží zítřka: zkušenosti Francie a České republiky. Na přednáškovém fóru, kde se svým příspěvkem o převodu nádraží z ČD na SŽDC vystoupil i generální ředitel a předseda představenstva ČD Pavel Krtek, hovořili přední francouzští i čeští manažeři z oblasti železniční dopravy či zástupci městských aglomerací z obou zemí. Například Jean-Louis Missika, místostarosta Paříže, hovořil o projektu Grand Paris, o modelech francouzských nádraží pak Stéphane Séguier, ředitel rozvoje Agentury pro technické studie AREP – SNCF. Naopak generální ředitel SŽDC Pavel Surý plénum informoval o strategii modernizace našich železničních stanic, šéf SFDI Zbyněk Hořelica pohovořil o nástrojích financování nádraží a vůbec železniční infrastruktury.

Dále se hovořilo i budoucnosti nádraží, energetické účinnosti budov, valorizaci komerčních prostor či vlivu vysokorychlostní železnice na mobilitu. Prostor vznikl i pro diskusi Pavla Krtka s Jeho Excelencí Rolandem Galharagueem, francouzským velvyslancem.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

ZSSK zpoplatní prodej jízdenek u pokladen ZSSK zpoplatní prodej jízdenek u pokladen

13.3.2025 - Cestující ve vlacích na Slovensku čeká novinka. Dopravce ZSSK s platností od 15. března zpoplatní částkou jedno euro prodej jízdenek u pokladen. Za nákup dokladu ve vlaku se bude nově účtovat příplatek tři eura, tedy v přepočtu… »

V Ústí nad Labem vyjel první trolejbus ve speciálním polepuV Ústí nad Labem vyjel první trolejbus ve speciálním polepu

12.3.2025 - Součástí nové kampaně Českých drah s heslem „Milujeme vlaky. Zamilujte si je taky.“, která cílí na propagaci cestování vlakem se speciálním důrazem na nové jednotky ComfortJet, je kromě běžnějších i méně obvyklých… »

Výstavba stanice Praha-Bubny ovlivní provoz linek S4 a R44Výstavba stanice Praha-Bubny ovlivní provoz linek S4 a R44

10.3.2025 - V souvislosti s výstavbou nové stanice Praha-Bubny a pokračujících prací na Masarykově nádraží je od 3. března do 1. srpna 2025 omezen provoz na trati 091 Praha – Kralupy nad Vltavou v úseku Praha-Masarykovo nádraží –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika