Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Parní krásky se připravují na sezonu

Parní krásky se připravují na sezonu

15.3.2022 – autor: JOSEF HOLEK

Zaměstnanci Centra historických vozidel (CHV) v zimě opět nezaháleli. Řadu historických skvostů během ní připravují na nadcházející sezonu anebo se věnují opravám dalších exponátů. Ředitel CHV a ČD Muzea v Lužné u Rakovníka Marek Plochý zmínil parní lokomotivy, na kterých se aktuálně pracuje.

Parní krásky se připravují na sezonu

V Lužné mechanici dokončují opravu lokomotivy 423.009, přičemž zkušební jízdu a zatopení si odbyde v březnu. Dále technici usilovně pracují i na opravě lokomotivy 464.008 a renovují části stroje 313.432. V Olomouci se pak na sezonu připravuje Rosnička 464.202, ve Valašském Meziříčí kolegové pracují na rekonstrukci „páry“ 423.041, Plzeňáci dokončují opravu Kafemlejnku 310.072 a Budějovičtí na sezonu připravují Kafemlejnek 310.093. Práce pokračují i v České Lípě, tentokrát na Albatrosu 498.112. Tady navíc pečují i o Šlechtičnu 475.179, která má problém s kotlem. Podle Marka Plochého bude mašina opět provozuschopná, čeká se jen na uvolnění opravárenských kapacit. Předpokládané zahájení opravy je v roce 2023.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika